Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Агенція, чи прямий роботодавець?

11.08.2019 13:49

 

Таким питанням задається більшість з тих, хто вирішив поїхати працювати в Чехїю. Є безліч форумів в інтернеті, на яких ця тема постійно обговорюється, де кожен ділиться як позитивним, так і негативним досвідом. В цій статті хочу показати плюси та мінуси обох варіантів. Якщо хтось захоче доповнити і напише статтю в блог, будь ласка висилайте нам на розгляд. За кожну опубліковану статтю виплачується гонорар.

  В даній статті не будуть розглядатись кадрові агенції, які працюють в Україні. Також хочу наголосити, Consultservis.cz не співпрацює з жодними агенціями і ніяких рекомендацій в цьому плані не надає.

  Але почнемо з прямих роботодавців. Урядова програма Чеської республіки "Проект Україна" вже працює біля трьох років і дає можливість гарантовано працевлаштуватись напряму безпосередньо до роботодавця, тим самим виключаючи участь будь яких посередників. Але справа в тому, що не кожен чеський роботодавець знає, як правильно скористатись цією урядовою програмою. В більшості це стосується менших фірм та приватних підприємців, які мають остру недостачу робітників. Якщо маєте таку проблему - звертайтесь. В будь якому випадку, ражджу попередньо проконсультуватись, тому що не кожна фірма (підприємець) може прийняти участь в програмі "Режим Україна", і не кожна спеціальність під цю програму підпадає. В світлі останніх змін в чеському законодавстві, також раджу дуже зважено підходити до вибору роботи, так як зміна роботодавця при працевлаштуванні по режиму "Україна" є вкрай пробематичною. Можете скористатись можливістю першої безкоштовної консультації, яку можна замовити через сторінку Фейсбук, або написавши на eduard.laslo@consultservis.com. Отже, які вигоди приносить пряме працевлаштування:

 1. Ваша заробітна плата не може бути меншою за 1.2 середнього заробітку в даній сфері. Не може бути меншою, ніж у ваших чеських колег.
 2. Так само, як і чеські колеги, ви є рівноправним робітником фірми (підприємства) з усіма провами та обов'язками.
 3. Маєте можливість використовувати весь соціальний пакет, на рівні зі своїми чеськими колегами.

  Стосовно мінусів...

 1. Не кожен роботодавець має можливість забезпечити вас житлом. Інколи це може стати суттєвою проблемою при подачі документів, так як це питання дистанційно вирішити досить важко.
 2. В разі, якщо йде скорочення персоналу на виробництві і ви підпадаєте під звільнення, пошук нової роботи повністю лягає на ваші плечі і часу на помилки та їх виправлення практично не має. Тим не менше, завжди можете звернутись по консультацію.
 3. Не завжди роботодавець може забезпечити доїзд до роботи і з роботи. Тобто, фінансові витрати на транспорт це ваша проблема. В такому випадку варо порахувати витрати на проживання (якщо це питання ви вирішуєте самостійно) та на тарнспортні витрати. Плюс питання, як довго вам добиратись до роботи і з роботи. Навіть по Празі цей час може бути 1,5-2 години.

    Тепер, що стосується працевлаштування через агентуру. Плюси:

 1. Не хочу акцентувати, але трапляютьс не зовсім добросовістні агенції. Та це скоріше виняток, ніж правило.
 2. Одним з плюсів є те, що навіть в разі скорочення на конкретному виробництві, це вже головна біль агентури, а не ваша, де ви будете далі працювати. В їх інтересах знайти для вас роботу щонайшвидше.
 3. Як мінус, робота, яку запропонує агенція, не завжди той варіант, який вас влаштує... Але ви стоїте перед фактом.
 4. В більшості випадків, агенція забезпечує житлом та трансфером до роботи і назад. Фінансово на ваш заробіток, це не дуже впливає (в негативному сенсі). Тобто в кінцевому розрахунку, ваш середній дохід в цьому випадку, може бути суттєво більший в порівнянні з прямим працевлаштуванням. Але тут все залежить від кожного конкретного випадку. Вам самим потрібно все аналізувати, або звертатйтесь за порадою до нас.
 5. Закон не дає можливість змінити прямого роботодавця на агенцію.
 6. В підсумку буває, що агенція платить по мінімальній заробітній платі (що не відповідає пункту 3). Знову ж таки, залежить від конкретної агенції.

  Це загальні висновки, які базуються на багаторічному досвіді. Але ваш особистий досвід також є унікальним. Будемо раді, якщо поділитесь. Публікуйте на нашому сайті свої статті і отримуйте за це гонорар. Діліться досвідом та отримйте зворотній зв'язок.

—————

Назад