Бажання працювати медсестрою в Чехії. Продовження.

17.03.2019 13:11
   

>>>Публікуємо продовження попередньої статті

Лікарня запропонувала здати екзамени (як я уже писала), бо не була акредитована. Зараз вона уже акредитована і я могла б без екзаменів туди влаштуватися. Але оскільки перший екзамен і практика уже зараховані, то я спробувала здати останній усний екзамен і отримати посвідчення визнання професії - і декілька днів тому успішно здала. Екзамен здавати не важко, але і не легко. Основні вимоги - володіти чеською мовою. Мені пощастило, бо з трьох питань, які мені попалися, я знала достатньо добре всі три. Як би ти добре не відповідала, комісія всеодно задає питання по темі, для вияснення як ти комунікуєш. Мій стаж роботи в Чехії 2 місяці на практиці, решта знання мови здобувала на Україні. Так що все реально. При тому, що мені 40 років.

  Під час проходження практики в лікарні (150 км від Праги, Плзенський край ), відношення чеських колег і керівництва в тому числі, в порівнянні з державною роботою в Україні, де я працювала не можливо порівняти. Це прямо протилежні стосунки. Звичайно, і там і там, різні люди і однозначно відповісти було б лукаво, але в загальному немає приниження, яке було на роботі в Україні (причому посада з вищою освітою у лабораторії ). В чеській клініці хороші умови праці, починаючи з наявності канцелярії до комфортної температури повітря. Пацієнти дуже вдячні і у всьому полагаються на медперсонал.
  Чула від українок, що не всім так добре, але тим не менше на Україну не повертаються, а намагаються здати екзамени. Я так думаю, що враження від роботи залежить від того, що ти очікуєш. Робота медика важка в першу чергу психологічно і тому по різному люди відгукуються .
  Візу отримала через 45 днів, причому, ще доносила договір про житло. 
  Праця медика не легка, але хто цю справу любить і хоче працювати за кордоном - старайтеся і у вас все вийде!
  Якщо комусь потрібна буде моя допомога - звертайтеся!
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Від адміністрації сайту: Пані Наталія отримає за дану статтю гонорар, в розмірі 10€. Які є зміни за останній час в процедурі визнання дипломів медиків, можна подивитись  тут>>> .