Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Бажання працювати медсестрою в Чехії.

01.11.2018 14:22

Добрий день 

Не знаю наскільки це цікаво,  напишу свою історію 
Вирішила працевлаштуватися медсестрою в Чехію.  Через посередників не хотіла, бо дорого - 1200 євро. І ти залежна від угоди, яку вкладаєш з ними. 
Знайшла лікарню,  послала автобіографію і почався   процес. Зібрала всі необхідні документи (нострифікацію диплому ,  довідку про не судимість,  медичну довідку і ін.), менеджер лікарні допомогла заповнити  Žádost (SN13) на сайті MZ ČR. Подали документи,  чекала приблизно 3 тижні,  прийшла відповідь Přerušeno ("Перевано", примітка редактора). У зв'язку з тим що лікарня не акредитована.  Мені запропонували здати першу частину екзамену aprobační zkouška, яка складається із знань медицини (30 питань за 1 год, 24 з них має бути правильних ).  Після успішного зарахування, через півгодини наступний: знання медичного законодавства legislativa ( 20 питань, 16 правильних за 40 хв).  Я готувалася,  лікарня надала матеріали на чеській мові,  але я здавала на російській.  Успішно здала, чому була здивована і щаслива одночасно.  Відразу  дали Potvrzení про успішну здачу. 
Далі лікарня дала zadost, для проходження практики -  це друга частина  aprobační zkoušky.  Сказали донести тільки довідку про не судимість, бо її термін вийшов, а всі інші документи є на міністерстві від попередньої  zadosti. Чекала трохи менше місяця,  прийшло  rozhodnutí що можна їхати.  Попередньої Žádosti  статус став "zastaveno",  я так думаю,  мабуть,  її зупинили через те, що забрали до цієї жадості документи.  Stav žádosti  на практику на сайті міністерства охорони здоров'я ЧР не відслідковувався як попередній,  це подавалося якось по іншому. 
Їду на практику,  після цього ще третій екзамен, на вміння  висловитися медичними термінами по чеськи.  Тоді сертифікат,  заключення угоди про працю і подання документів на робочу візу. 
Сподіваюся,  що у мене все вийде. 
P. S. Дівчата які  ішли через посередників,   якщо не здадуть першу частину екзамену,  а таких було багато, коли я здавала, не можуть продовжувати візу - все анулюється.  Ніхто не дасть гарантій про успішну здачу іспиту.  Деякі дівчата мали готові питання з відповідями.  
Далі буде... 
 
Наталія.
________________________________
 
P.S. Від адміністрації сайту, хочу додати, що отримати гонорар за статтю, в розмірі 10-15€ (залежно від розміру статті), може кожен, чия стаття пройде модерацію і буде опублікована в нашому блозі. То ж чекаємо від вас цікаві статті, чи то вже з позитивним досвідом, чи (на жаль) з негативним.
 Коли набереться більше десятка статей, до кожної статі буде додано можливість оцінювання читачами. Кращий автор, за підсумками року, отримає грошову премію в розмірі 80€.

—————

Назад