Донесення документів, після подачі в консульство, чи візовий центр.

27.01.2019 12:42

  Таке трапляється і не варто з цього приводу панікувати. Хочу зауважити, що в такій ситуації опиняються не тільки ті, хто подається вперше, бо в цій справі дійсно дуже багато нюансів. І не дивлячись на мій чималий досвід, працівникам консульства, чи Міністерства внутрішніх справ, інколи вдається мене здивувати... Бо закони законами, а трактування законів конкретним співробітником відповідної структкри - це вже, на жаль, зовсім інше питання. Але ближче до суті.

  То ж, в яких випадках доводиться доносити документи?

  • Якщо пакет документів виявиться не повним.
  •  Консульство на законих підставах, запросиить додаткові документи, які не входили в перелік основних.
  • Один з документів не відповідає всім вимогам, встановлених законом, або там виявлена помилка, яка може викликати сумнів в достовірності даного документу.

  Працівник консульства в такому випадку надасть 20-30 денний термін на донесення нового, або недостаючого документу. Для цьогь вже не потрібна жодна реєстрація. Просто підходите до охорони і пояснюєте ситуацію. При донесенні документу, бажано мати при собі чек про сплату консульського збору, в якому вказано ваш реєстраційний номер (referenční číslo). Це зменшує вірогідність втрати в консульстві ваших документів. На жаль і таке трапляється.

  Всі документи доносяться в оригіналі (документ роздрукований з ел. пошти не є оригіналом), за винятком підтвердження про забезпечення житлом, але в окремих випадках. Якщо житло надається юридичною особою, або фізичною особою підприємцем, який має зареєстровану електронну інформаційну скриньку (datovu schránku), тоді цей документ можливо відправити зі своєї зареєстроваої скриньки (datové schránky) на ел. скриньку (datovu schránku) консульства ID: e4xaaxh . Обов'язково має бути вказане відділення консульства в яке направляється даний документ. Якщо особа, яка надає житло, має гарантований електронний підпис, тоді документ підписаний гарантованим ел. підписом, можливо відправити електронною поштою на адресу: epodatelna@mzv.cz   Так само, має бути вказано консульство (Львів чи Київ) до якого адресовано справу.

  У випадку, якщо вимога донести документи отримана вже з Міністерства внутршніх справ Чехії, тоді підтвердження про забезпечення житлом, при дотриманні вище вказаних умов, можна відправити на інформаційну скриньку МВС ЧР (MV ČR) ID: 6bnaawp або на ел. пошту posta@mvcr.cz.

  Варто пам'ятати, що ні консульство, ні МВС не продовжує встановлений термін для донесення документів. Тож обов'язково потрібно вкладатись у вказані строки. Також потрібно врахувати те, що вимога на донесення документів, отримана з Міністерства внутрішніх справ, означає автоматичне призупинення розгляду вашої справи і суттєве продовження терміну отримання візи. Міністерство не повідомляє про відновлення розгляду. З досвіду можу сказати, що точно не з моменту отримання документів, які ви відправили, чи відправив ваш роботодавець або арендодавець. Розгляд може відновитись, навіть через місяць-два. Залежить від завантаженості відповідного відділення міграційної поліції і навіть від банального "коли потраплять під руки" співробітнику цієї служби. Будь які листи звернення чи мейли, ніяким способом не прискорять розгляд в цьому випадку. Що б порадив, так це у випадку, якщо доносили документи в консульство, через 2-3 тижні зробити запит до МВС ЧР , для отримання свого номеру справи. Отримавши у відповідь свій реєстраційний номер, можете бути впевнені, що всі документи з консульства були відправлені в міністерство і там зареєстровані. Трапляються випадки, коли з консульства документи не відправлені, про це я вже писав в попередній статті.

  Вже не одноразово наголошував, що варто скористатись нашими послугами, щоб звести до мінімуму такі неприємні ситуації. Вартість пакетів досить помірна, в порівнянні з можливістю втратити дорогоцінний час, а як наслідок і вкладені кошти. Наші пакети послуг діють ще напртязі трьох місяців, після отримання візи. Тобто весь цей час можете до нас звертатись по допомогу, чи консультацію.