Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Довго чекаєте на візу?!

06.08.2015 17:18

   Так-так. Трапляються такі випадки. 

   Досить неприємна ситуація, коли проходить 2-3 місяці після подачі документів у консульство, і ви вже от-от повинні отримати довгоочікувану візу, а замість цього отримуєте запрошення на співбесіду. Проходите співбесіду і знову дні тягнуться в довгому очікуванні. Знову проходить місяць, другий, а візи все нема... Дехто зривається і телефонує або просто їде в консульство. Але відповідь одна: "По вашому питанню, ще немає рішення.Ідіть додому чекайте повідомлення." 

   Хочу зразу сказати, що прискорити процес прийняття рішення в Міністерстві Внутрішніх Справ Чехії не представляється можливим. Хіба що у роботодавця в цій структурі є якісь тісні звязки ;-). Згідно § 169 п.1 Адміністративного Порядку, прийнято відповідні сроки розгляду питання про видачу візи в залежності від типу візи і цілі перебування на території країни. Ці терміни приведені в таблиці  на офіційному сайті МВС Чехії. Але ж ці терміни часто перевищують вказані.

   Єдине, що в цьому випадку можна зробити - це написати лист-запит в МВС Чехії. Відразу попереджаю, що таким чином ви не дізнаєтесь, на якій стадії розгляду знаходиться ваша справа і ніяк не зможете вплинути на процесс. На ваш запит, вам тільки відправлять у відповіді номер вашої справи у вигляді ОАМ-4926/zm-2015 (zm - zamestnanecka karta, число перед слешом - номер справи). Що це нам дає?

  Раз на тиждень МВС на своєму офіційному сайті оновлює списки справ, по яких прийнято позитивне рішення на видачу візи. Номер вашої справи там з'явиться на 2-3 тижні скоріш, ніж вас повідомить про це консульство. Побачивши в списках номер своєї справи, через 2-3 дні ви можете телефонувати в консульство, не чекаючи поки вас про це повідомлять поштою.

   Офіційний запит можна робити, тільки на чеській мові. Запит поданий на інших мовах не розглядається. Ось так виглядає список на 31.07.2015:

Prehled_k_31-7-2015.xls (771072)

   Якщо ваші нерви вже не витримують і вам хочеться дізнатись чи ви вже є в списках, можемо вам допомогти.

   Дізнатись, як?

   

—————

Назад