Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


І знову питання польських віз для роботи в Чехії...

02.05.2016 13:47

Повертаючись до теми, роботи в Чехії по польській візі…

  Давно вже відомо, щоб офіційно працевлаштуватись в Чехії, потрібні чималі кошти і сам процес працевлаштування займає досить багато часу… Щонайменше 3-4 місяці, а в окремих випадках – більше півроку. Саме з цієї причини, багато наших співвітчизників обирають більш простий і дешевший шлях – їдуть працювати в Чехію по польській візі. І чим далі, тим більше людей звертаються до мене за порадою, опинившись, в м’яко кажучи, неприємній ситуації. От і декілька днів тому до мене звернувся молодий хлопчина. Його батько, десь біля року працював в Чехії по польській візі, поки «колеги по роботі» з паспортами ЄС не здали його поліції. Мабуть таким чином усунувши конкурента з ринку праці. Син в розпачі звернувся до мене з питанням: «які будуть наслідки і чи зможе його батько спокійно далі працювати, хоча б у Польщі? В чеській поліції сказали, що відправлять додому якісь документи… Що це означає?!»

  Виходячи з досвіду, можу сказати - це означає, що батько отримає письмове рішення від чеської поліції, про заборону в’їзду в країни Шенгенського простору, мінімум на один рік. Тобто, навіть в Польщі працювати не зможе.

  Я вже неодноразово писав про ризики при роботі в Чехії по польським візам. Кому цікаво, може прочитати розповідь одного з заробітчан. Більшість рахує, що неприємності можуть статись будь з ким, тільки не з ним. Ця стаття не має за мету, відмовити працювати таким чином. Кожен сам собі режисер. Я тільки хочу, щоб ви розуміли ступінь ризику і які будуть наслідки. Бо в тій ситуації, коли до мене звертаються, я вже нічим не можу допомогти. Максимум, перекласти з чеської лист, який вам надішле чеська поліція.

  Де можна нарватись на неприємності:

  1. Можливий контроль при в’їзді в Чехію.
  2. Перевірка документів в громадських місцях і в громадському транспорті.
  3. Планові і непланові рейди поліції по гуртожиткам і робочим об’єктам.
  4. Інформація в поліцію від ваших колег по роботі (дуже не раджу виключати таку можливість).
  5. Банальна несплата за проїзд в громадському транспорті з подальшим спілкуванням з ревізором.

Які наслідки:

  1. Затримання і доставка до дільниці поліції.
  2. Допит в присутності перекладача.
  3. Штраф від 1000 чеських корун.
  4. Заборона в’їзду в будь яку країну Шенгенського простору від одного до п’яти років.
  5. Запис в базі SIS (Шенгенська Інформаційна Система, дані зберігаються на

протязі 10 років) .

  Якщо ви читаєте цю статтю далі, то хочу вам сказати: єдина можливість легальної роботи в Чехії по польській візі – це оформлення відрядження від польської фірми з відповідним пакетом дозвільних документів. Зараз існує багато фірм в Чехії, які пропонують легалізувати вашу польську візу. Більшість з них роблять фіктивні документи, тільки щоб заробити гроші. За наслідки вони не відповідають. Легальні документи може вам надати тільки польська фірма, від якої ви будете працювати в Чехії.

  Ця стаття носить чисто інформативний характер, враховуючи менталітет наших співвітчизників. Якщо будуть питання, можете задати їх скориставшись контактами.

 

—————

Назад