Листи від Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки, та інших держустанов.

23.09.2018 15:01

Вже більше, ніж п'ять років, займаюсь питаннями працевлаштування в Чехії та проблематикою отримання віз та дозволів на роботу, і взагалі всім, що з цим пов'язане. Накопичено чималий досвід, який звісно допомогає в роботі. Але в цій статті хотів би поговорити про суттєву проблему, з якою стикаються в основному ті, хто вперше подається на робочу, чи будь яку іншу візу. Але не є винятком українці (і не тільки), які деякий час вже працюють в Чехії і роблять спроби продовжити візу або дозвіл на довгострокове перебування, чи хотять змінити роботодавця. Та й всі ті, хто будь яким чином мав справу з урядами Чехії і отримував від них офіційні письмові повідомлення, рішення і т. д. Чеська мова, хоча й відноситься до групи словянських мов, є досить складною, при офіційному спілкуванні  (листуванні) з держустановами та службами. В більшості випадків, українець, який отримав офіційного листа, скажімо, з Мінстерства внутрішніх справ, на 90% не розуміє про що мова. Якщо навіть зможе розібратись з 60-70% тексту, то після прочитання документу, так і не розуміє кінцевого висновку, чи рішення. І в нього (неї) залишається купа питань, на які важко отримати відповідь. І не факт, що інтернет прийде на помічь. Навіть в, задавалось би, стандартних листах від МВС, присутні одна-дві ключові фрази, які в корні все міняють.

 Прикладом може бути лист з МВС, про надання можливості ознайомитись з докуметами, на підставі яких буде прийматись рішення і надання можливості вносити зміни та поправки до цих документів, та проводити інші дії, для усунення чи виправлення недоліків. Багато хто залишеє цей лист без відповідної уваги, по тій причині, що не розуміє про що конкретно мова і що взагалі портібно робити. В цьому випадку, важливо усвідомити два моменти:

  1. Такий лист мало коли приходить, якщо не має підстав для відмови (хоча бувають і такі випадки).
  2. З моменту отримання листа, у вас є 15-20 днів (термін вказується в листі), на ознайомлення (при можливості) безпосередньо у відділенні міграційної поліції з усіма документами, на підставі яких буде прийнято рішення і вчасно усунути можливі перепони. Благо є безвіз.

Якщо з першим пунктом все зрозуміло,то по дугому пункту хочеться деякі моменти прояснити.

По перше. Якщо лист з МВС передивиться компетентна людина, то в деяких випадках проблему вдається вирішити без того, щоб їхати для цього в Чехію. Достатньо вислати актуалізовані документи, або зв'язатись з представником роботодавця, який на місці може вирішити питання.

По друге. В більшості випадків, вчасний візит в департамент міграційної поліції, може вирішити ситуацію на вашу користь. Це більше підходить власникам біометричних паспортів.

По третє. Якщо з листа зрозуміло, що ви вже не взмозі виправити ситуацію на свою користь, ви не будете безцільно втрачати час на очікування офіційного результату про відмову.

Майже у всіх виадках, за рідким виключенням, надається обмежений термін для оскарження, або виправлення ситуації. І втрачений час - не на вашу корсить. Мене часто запитують, чи є сенс оскаржувати рішення МВС. Все залежть від конкретної ситуації. В деяких випадках варто оскаржувати. А в деяких випадках буває, що кінцевий результат вже не можжливо змінити., так як ще в процесі підготовки документів, було допущено грубі помилки.

Наші клієнти, мало коли отримують такі листи, бо ми ретельно перевіряємо роботодавців по базах данних і дуже ретельно готуємо всі документи для подачі в консульство ЧР. Якщо й трапляються такі випадки, що приходить лист з МВС, цем вже займуться компетентні фахівці.

Або інший випадок. Людина з робочою картою хоче змінити роботодавця. Подає всі відповідні документи в поліцію і через 2-3 тижні отримує лист від ММВС ЧР з дозволом. Але мало хто знає, що рішення набуває сили тільки через 15 днів з моменту його отримання, якщо в листі не вказано інше. І відразу починають працювати, чим порушують закон і ризикують втратити робочу карту, та можуть бути депортовані.

В будь якому випадку, при отриманні листів від держустанов Чеської республіки, радив би звертатись до компетентних спеціалістів. У нас, робота з такого типу кореспонеденцією, коштує 20€. Це не малі кошти для пересічного українця. Але у нас ви отримаєте за ці кошти вичерпну консультацію, та варіанти вирішення  ситуації, ящо її можна вирішити. Якщо стуацію вже виправити  неможливо, вам не буде виставлено рахунок-фактуру для оплати.