Медперсонал з України має шанс працевлаштуватись в Чехії.

30.06.2015 17:55

   Чехія потерпає від нестачі медперсоналу, особливо Краловоградецький край.

   Досить невисока, як для Чехії заробітна плата, складне навчання, небажання працювати в маленькому містечку, проблеми з атестацією. Це далеко не весь перелік причин, із-за яких в обласній лікарняі Кралевоградецького краю, не вистачає лікарів та середнього медперсоналу. Ці місця могли б зайняти лікарі та медсестри з України.

   "На даний час в лікарнях краю не вистачає 35 лікарів", - повідомляє обласний радник з питань охорони здоров'я Яна Тржешнакова.

   Медичні заклади пропонують лікарям з інших регіонів Чехії і Словакії, особливі умови і підвищену зарплату. Але, це не діє. І з кожним днем, лікарні все більше і більше відчувють недостачу медперсоналу. Проблема також полягає в тому, що чеські лікарі віддають перевагу роботі в більш розвинених країнах, таких, як Німеччина та Австрія, де  зарплати значно більші.

   "Зараз на вакантні посади, претендують декілька лікарів з України. Їм важче отримати роботу. Необхідно підтверджувати свою освіту і здавати екзамени на знання мови", - пояснює заступник керуючого лікарні в місті Наход Лукаш Хартвіх. Директор факультецкої клініки міста Градец Кралове Роман Примула рахує, що потрібно міняти систему, щоб утримати в лікарнях чешських лікарів. Але додає, якщо недостатність медперсоналу, буде загрожувати доступності медичного обслуговування населення, тоді лікарні будуть приймати на роботу лікарів з України.

   Не дивлячись на те, що чеська мова відноситься до групи славянських мов, вивчити її не так легко. Тому лікарі, які мають бажання працювати в Чехії, перш за все повинні чим скоріш почати вивчати мову. Для початку, можна рекомендувати онлайн уроки на каналі Youtube , і прегляд чеських фільмів. Але краще займатись з репетитором носієм мови.