Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Номер вашої справи в МВС Чехії. Чи є сенс робити запит на його отримання?

25.01.2019 16:54

Номер вашої справи в МВС Чехії. Чи є сенс робити запит на його отримання?

  Таким питанням задаються ті, хто не побачив свого номеру в списках, які публікує Міністерство внутрішніх справ Чеської республіки на своєму офіційному порталі, але не дивлячись на це, отримав запрошення в консульство для вклейки візи.  Також цей номер не з'явиться в списках, поки не буде прийнято позитивне рішення. Тобто, не має можливості відслідкувати на якій стадії знаходиться розгляд документів.
  Але зробити запит, щоб дізнатись, під яким номером зареєстровано вашу справу, я все таки рекомендую. По перше, в 90% випадків, номер все ж таки публікують, що дає можливість дізнатись про результат ще до отримання інформації з консульства. По друге, отримавши з МВС відповідь зі своїм номером, ви маєте впевненість, що ваші документи вже знаходяться в МВС. Бо вже були випадки, коли документи губились в консульстві і не потрапляли далі, або була відправлена тільки частина документів. Це вияснялось тільки завдяки запиту, на який  відповідали, що номера не існує. Тобто ваших документів там немає. І тільки після офіційного заернення до консула, це питання піднімалось і вирішувалось. А людина марно чекала, що її вже запросять на вклейку довгоочікуваної візи.
  Запит, для отримання свого номеру, кожен може зробити самостійно. Вся необхідна інформація та взірець запиту є в розділі сайту "Запит до МВС Чехії". Отримавши відповідь з номером, можна перевірити списки на його наявність, чи відсутність. На нашому сайті є актуальні списки та архів зі списками, який постійно актиалізується. На офіційному порталі МВС знайдете тільки актуальні списки за кожний минулий тиждень. Якщо маєте підозру, що не встигли ознайомитись з більш ранніми спиками, а там міг бути ваш номер, у нас ви завжди знайдете потрібну інформацію. З січня запущена бета версія нового сайту buter.cz, для перевірки номерів заяв на Робочу карту (Zaměstnanecka karta), Постійне проживання (Trvalý pobyt) та Тимчасового проживання (Přechodní pobyt), а також заяви на продовження довгострокових віз (Dlouhodoba víza). В цих списках немає інформації по короткостроковим та новоподаним довгостроковим візам (це стосується і списків з офіційного порталу МВС).
  На жаль, час очікування результату, після подачі документів на отримання візи для оформлення робочої карти, в більшості випадків на багато перевищує становлені законом строки. Згідно закону, рішення має прийматись до 60 днів, в більш складних випадках - до 90 днів. Затягування процесу в Міністерстві пояснюють дуже великою кількістю заяв (які не тільки від громадян України), та складним процесом перевірки всієї інформації, яка включає виїзд на місця для перевірки адрес, збір всієї інформації відносно роботодавця, отримання інформації з усіх доступних джерел. Часто самі роботодавці ускладнюють процес перевірки тим, що при виклику на допит представника роботодавця, той не з'являється, що провокує призупинення розгляду справи. Так само розгляд призупиняється, або взагалі припиняється в разі, якщо виявлено будь яку заборгованність роботодавця перед Фінансовим урядом (не сплачені податки), або виплат по соціальному та медичному страхуванню. Ще одна порада від мене особисто: перед тим, як підписувати трудовий договір (це стосується не великих фірм), бажано впевнитись, що рорботодавець має реальний офіс, або реальне підприємство за конкретною адресою, а не є зареєстрований через віртуальний офіс (абонентську скриньку). Законом це не заборонено, але оформити документи на роботу до такого роботодавця не представляється моживим. Якщо маєте будь які сумніви - звертайтесь за безкоштовною інформацією.

—————

Назад