Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Оптимальний варіант.

27.11.2015 17:20

   Чим далі, тим важче стає отримати візу на робочу карту для працевлаштування в Чехії. Висока вартість пакету документів та реєстрації в системі Візапоінт, мало кого зупиняє. Але реєстрація в Візапоінт і подача документів в консульство, абсолютно не гарантує що ви отримаєте візу. Та й результат можна дізнатись не раніше, як за 60 днів після подачі. Це в кращому випадку, якщо вам не призначать співбесіду. Термін очікування візи може затягнутись більше ніж на півроку. Таке зараз буває досить часто, як показує моя практика.

   Але це не означає, що вам не варто йти до своєї мети і відмовлятись від можливості знайти роботу в Чехії. Я хочу в цій статті розповісти про більш раціональний варіант працевлаштування.

   Для тих хто не зовсім в темі, я почну з самого початку. Всі заяви і документи на отримання візи, подаються в консульські установи Чеської республіки на території України, після реєстрації на прийом в системі Візапоінт. Винятком є короткострокові національні або Шенгенські візи, з терміном перебування до 90 днів. Заяви на такий тип віз можна подавати також у візових центрах. Їх є декілька, якщо не помиляюсь, на даний момент дев’ять, у різних регіонах України. Для подачі документів у візовому центрі можна зареєструватись на сайті VFSGlobal  або зателефонувавши на +380 50 117 9071,  +380 44 594 9659.

   Кожен має право одночасно подавати заяви на два різних типи віз. Ви спитаєте: «Що це дає?» Враховуючи те, що розгляд вашої заяви на видачу короткострокової візи займе всього 10-14 днів, в найближчий час ви вже зможете поїхати і легально працювати протягом 90 днів. Протягом цього часу, Міністерство Внутрішніх Справ ЧР, прийме рішення відносно вашої заяви на видачу візи на отримання робочої карти. В найгіршому випадку, це якщо вам відмовлять у видачі візи на довгострокове проживання, за ці три місяці роботи по короткостроковій робочій візі, ви хоча б відіб’єте гроші, які вклали на оформлення обох віз і ще у вас щось і залишиться. А якщо все складеться добре і ви отримаєте, через 2-3 місяці після подачі, візу на робочу карту, тоді кращого годі й бажати… Зможете легально працювати ще десь біля двох років. По короткостроковим візам майже немає відмов, якщо всі документи правильно оформлені. Але вам потрібно врахувати, що на кожен тип візи подається окремий пакет документів.

   Тут зрозуміло, така схема вимагає наявності чималої суми, від 1500 до 2000 євро. Не кожен має такі гроші. В такому випадку, для початку можна поїхати працювати по короткостроковій візі і зароблені гроші вкласти в оформлення робочої карти. Пакет документів для короткострокової робочої візи коштує приблизно 350-400$ плюс 37 євро консульський збір. До речі, громадяни України віком до 26 років, звільнені від сплати консульського збору.

   Для більш детальної безкоштовної консультації можна скористатись контактами.

—————

Назад