Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Отримання робочої візи. Реалії сьогодення.

05.11.2015 09:09

   Українці - працьовитий народ. Але останнім часом, реалізувати свое бажання працювати і отримувати за свою працю адекватну оплату в своїй країні дедалі важче... А в деяких випадках, майже неможливо. Не дивлячись на це, уряд вимагає своєчасної сплати комунальних послуг, податків, коли коштів елементарно не вистачає навть на продукти харчування. Багато хто, від такого "покращення", вирішує податись на заробітки за кордон. Найбільш доступними країнами на даний час є Россія, Польша та Чеська республіка.

   Але не так вже все й доступно, як здається на перший погляд. Так як я спеціалізуюсь на Чехії, то на ній більш детально і зупинюсь. Почну з того, що одного тільки бажання, щоб потрапити на роботу в Чехію замало... Хоча при ду-у-уже великому бажанні, вдається пройти весь не легкий путь працевлаштування. Цей путь не тільки не легкий, а ще й досить довгий. На отримання короткострокової робочої візи (строком до 90 днів) з моменту, коли ви знайшли роботу може пройти до трьох місяців. У випадку робочої карти... Довайте порахуємо. Оформлення документів роботодавцем в Чехії - від 30 до 60 днів. Реєстрація в системі Visapoint і подача документів в консульство - від 10 до 30 днів. Розгляд заяви в МВС ЧР на видачу візи - 60-90 днів, якщо не буде призначено співбесіду. У випадку, якщо вас запросять на співбесіду, розгляд заяви продовжується ще на 60-90 днів. В окремих випадках цей процес затягується більше ніж на півроку. Тут потрібні залізні нерви та терпіння.

   Та взагалі, не так просто знайти роботу, особливо тим, хто це робить вперше. А ще в надійного роботодавця, який буде добре платити. В інтернеті багато пропозицій від кадрових агентств, як чеських, так і українських. Свої послуги вони пропонують за відповідну винагороду. Зрозуміло, що це не малі кошти. Але скільки це коштує на справді і яка ціна за такі послуги є адекватною? Адже ж кадрове агентство несе певні витрати на оформлення документів і до того ж хоче отримати прибуток. Чи можливо дешевше буде все робити самому?

   Давйте все по порядку. Послугами кадрових агентств краще користуватись тим, хто вперше працевлаштовується за кордоном. Без певного досвіду і знань, можна втратити на багато більше часу і коштів, а в найгіршому випадку так і залишившись без роботи. Хочу відразу наголосити, що і кадрові агентства і роботодавець вам можуть гарантувати тільки наявність робочого місця і офрмлення відповідних документів для працевлаштування, але ніхто вам не може гарантувати отримання робочої візи, яке є в компетенції такого органу, як Міністерство Внутрішніх Справ Чеської республіки. Вони розглядають заяву і приймають рішення, і вплинути на цей процес практично не можливо.

   Отже, повернемось до вартості послуг кадрових агентств. Я не буду говорити про кінцеву вартість, тільки озвучу приблизні витрати на оформлення документів, а далі самі порівнюйте. Пакет документів на коротку робочу візу (строком до 90 днів) з чеської сторони, коштує приблизно 160-170$. Це мається на увазі офіційні витрати (судові збори, держмита і т. д.). Пакет документів на "Робочу карту" строком до двох років, приблизно 600-700$. В кожному з випадків при подачі документів в консульство сплачується 35 євро консульського збору, які не повертаються при відмові у видачі візи, так само, як вам не повернуть і кошти за пакет документів. Щоб потрапити на прийом у консульство, потрібно пройти електронну реєстрацію в системі Visapoint. Якщо на коротку візу інколи вдається зареєструватись самостійно, а якщо і доводиться користуватись послугами реєстраторів, то це не так дорого, то на робочу карту реєстрація коштує від 750 до 900 євро. Бо самостійно зареєструватись неможливо. До речі в разі відмови у видачі візи, ці кошти вам також ніхто не поверне. А зараз додайте ще приблизний прибуток кадрових агентств... Це, що стосується витрат і фінансових ризиків.

   Якщо працевлаштуванням ви займетесь самостійно, тоді зекономите суму, яку кадрове агентство отримує, як прибуток. Це також не мало... До того ж ви можете знайти роботу, яка вам більш до вподоби, а не обмежуватись пропозиціями агентства. Але такі моменти, як: пошук роботодавця, домоленність про ваше працевлаштування, оформлення документів, пересилка і отримання документів від чеської сторони, вам потрібно буде вирішувати самостійно. Тим, хто вирішив піти таким шляхом, можемо запропонувати:

  •  безкоштовну консультацію по всім моментам працевлаштування і офрмлення документів;
  • розміщення резюме чеською мовою на порталі Міністерства праці ЧР;
  • при необхідності, переписку чи переговори по Skype з роботодавцем від вашого імені;
  •  аудит  чеського пакету документів , на відповідність вимогам для подачі в консульство;
  • заповнення заяв-анкет;
  • Нотаріально завірені переклади на чеську мову всіх необхідних документів.  

   У всякому випадку, вам вирішувати, яким шляхом іти краще. Для порівняння, можете подивитись наші ціни на послуги.

   До чого я все це веду? Зараз немає вже такого поняття, як "гарантоване працевлаштування в Чехії". І ви повинні усвідомлювати чим ризикуєте. В більшості випадків - це фінансові ризики. А для багатьох ще й нервовий стрес в разі відмови. Та більшість людей на це не зважає, бо дома варіантів взагалі нема ніяких. Якщи ви один (одна) з тих, хто готовий ризикувати - звертайтесь за порадою. Консультація безкоштовна!

—————

Назад