Подальші зміни в Законі про перебування іноземців на території Чехії.

03.06.2019 11:58

  Є зміни стосовно мігрантів-правопорушників та рецидивистів. Вони можуть позбутись тривалого, чи довгострокового перебування в Чехії за три правопорушення, не залежно від степеню тяжкості та вироку, який виніс суд (раніше було 4 правопорушення). Правопорушник може оскаржити рішення про позбавлення можливості перебувати в Чехії. На розгляд оскарження дається 90 днів. Ще 90 днів на розгляд кассації. Тобто, на прийняття рішення судом є максимум 6 місяців. Раніше ці процеси могли тривати роками.

  Про обов'язкові інтеграційні курси про мігрантів вже згадувалось, які будуть обов'язковими з 2021 року. Хочу тільки додати, що планується перекласти всі витрати проходження курсів на самих мігрантів. Даний курс має бути пройдений не пізніше одного року, після отримання дозволу на проживання. Є катеорії, які буде звільнено від проходження курсів, але при трудовій міграції, чи по воз'єднанню це не буде обов'язковим для тих, хто має менше 15 років та більше 61 року. Курси будуть проходити в Центрах інтеграції іноземців (Centra na podporu integrace cizinců), які до року 2020 будуть у всіх 14 регіонах Чехії. Ігнорування обов'язку проходити інтеграційні курси, буде причиною, для позбавлення можливості перебувати на території Чехії.

  Можливо, для декого буде неприємною несподіванкою ще одне доповнення до Закону. По новому, після здачі бометрії, пластикове посвідчення (робочу карту) видадуть на руки, тільки якщо будете мати підтвердження, що працюєте у роботодавця до якого працевлаштовувались по цій карті. Таким способом перейти до іншого роботодавця не вийде.

  Також, Міністерство буде мати можливість вводити річні квоти на окремі спеціальності, залежно від попиту на ринку праці. Тим самим регулючи трудову міграцію і мати можливість оперативно реагувати на дефіцит окремих робочих спеціальностей. Квоти мають бути рівномірно розділені на місячні, чи квартальні. Якщо квоти будуть вичерпані, отримати візу буде неможливо, навіть якщо документи будуть вже подані. Враховуватись буде не кількість затверджених заяв, а кількість поданих. Мотивується це тим, що на розгляд кожної заяви, Міністерству потрібно досить багато часу і людських ресурсів, не залежно від результату розгляду. На 2109 рік заплановано заповнити 19600 вакансій. Наразі в Чехії діє не тільки режим "Україна", але також режими "Сербія", "Монголія" та "Індія".