Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Працевлаштовані по режиму Україна, не зможуть міняти роботодавця.

04.05.2019 15:58

Прийняті нові поправки до закону 326/1999 "Про перебування іноземців на території Чеської республіки".

  Однією з більш значимих є зміна для тих, хто працевлаштовується по режиму Україна. Згідно нової редакції закону, ті хто працевлаштувався по проекту "Режим Україна", чи  за допомогою будь яких інших урядових програм, не зможуть міняти роботодавця раніше терміну закінчення дії робочої карти. Виключенням може бути неможливість виконувати роботу за станом здоров'я, чи розірвання трудових стосунків за обоюдною згодою сторін, на що має бути письмове підтвердження. Ті, хто працевлаштувався без використання будь якої урядової програми, перш ніж змінити роботодавця, мають відпрацювати не менше 6 місяців.

  Зміни в законі були спровоковані зловживанням громадянами України даної програми. Метою даної програми є наповнення робочих міць кадрами, яких бракує в самій Чехії. Тут йдеться не тільки про висококваліфікованих фахівців. Дана програма поширюється на робочу силу середньої та низької кваліфікації, якої дуже бракує в Чехії. В зв'язку з тим, що громадяни України, які працевлаштовуються по проекту "Режим Україна", використовують цей спосіб тільки для того, щоб потрапити на територію Чехії для офіційного працевлаштування, але майже відразу використовують можливість змінити роботодавця, чим не виправдовують мету урядової програми, наповнити необхідні Чехії вакансії, було прийнято рішення про внесення даних поправок, які вступлять в силу орієнтовно в червні-липні 2019 року.

  Від редакції сайту хочу додати - добре зважте, чи підходять вам запропоновані умови праці, перш ніж працевлаштовуватись. Бо, як наслідок, вам нічого іншоо не залишиться, як тільки повернутись додому і починати все з початку. В Чехії ви вже нічого не вирішите.

  Якщо вам бракує інформації про майбутнього роботодавця, варто звернутись до нас. Послуга звісно платна, але тим не менш, це зекономить вам нерви, час, та врешті-решт і кошти. Це ж не секрет, що в багатьох випадках, робочих рук не хватає на шкідливому виробництві, або там, де оплата роботи є нижчою за середню. В порівнянні з тим, що в Укаїні подекуди заробити взагалі нема можливості, для багатьох і такий варіант є досить прийнятним, але це вже  індивідуально. В будь якому випадку, краще звернутись до фахівців. Наш досвід допоможе вам вигнутись багатьом проблемам, про які ви навіть не підозрюєте. Якщо виникнуть питання, можете звертатись.

 

 

 

 

—————

Назад