Правда про короткострокові робочі візи. Історія одного заробітчанина.

29.11.2017 17:49

  Цю статтю я пишу не для того, щоб прочитавши її, ви нікуди не їхали і не використовували можливість заробити грошей закордоном. Ціль більшості статей в цьому блозі, застерегти від необдуманих дій і не дати вам потрапити в неприємну історію, пов'язану з роботою закордоном. І посилаючись на свій, вже не малий досвід роботи з клієнтами, які звертались по допомогу в Consultservis, можу сказати, що таких прикладів безліч. Матеріалу вже накопичилось на цілу книгу, а не одну статтю. Але в цій статті я наведу тільки один приклад. Цей приклад дуже типовий. Тому я не буду вказувати імена і назви фірм та кадрових агенцій. Умовно назву героя цієї статті Олександром. Хоча це реальна історія з реальною людиною.

  Отже, типова ситуація. Олесандр побачив рекламу про легальне працевлаштування закордоном. Звернувся за вказаними координатами. Йому запропнували роботу в Словаччині, але через польське кадрове агентство. Ціна питання - 500 євро. Місячний заробіток пообіцяли не менше 800 євро, проживання безкоштовне, візу відкриють на півроку. Підрахувавши в голові  скільки може в загальному заробити, Сашко погодився. Хоча 500 євро він не мав, але вирішив позичити, рахуючи це інвестицією в майбутній дохід. Далі, все як обіцяли рекрутери.Відкрили польську візу, доставили в Словаччину і поселили в котеджі по 4-5 чоловік в кімнаті. Умови побуту були біль-менш пристойними. На цьому хороші новини закінчуються... Два тижні чекали, поки потраплять на роботу. Проїли всі гроші, що привезли з собою. Через два тижні почали працювати на солідному підприємстві. Це порадувало, але не на довго. Грошей на їжу не було, а щоб отримати аванс в 50 євро потрібно відпрацювати два тижні. Повноцінний обід в їдальні коштує біля п'яти євро. Другою неприємною новиною було те, що зарплату отримають 25 числа наступного місяця. Третя неприємна новина - з зарплати вирахують витрати пов'язані з оформленням на роботу, загалом десь біля 150 євро, які не входили в ті 500 євро. Два місяці в проголодь відпрацював Сашко і отрмав першу заплату, аж... 430 євро. Але це вивилось не найгіршою новиною. Тільки через два місяці їм сказали, що у них короткострокова робоча віза і вони можуть перебувати в Словаччині 90 днів на протязі півроку. Говорячи про піврічну візу, рекрутери затаїли інформацію, що не дивлячись на строк дії візи 180 днів, перебувати на території Шенгенського простору можна тільки 90 днів, з тих стовісімдесяти.

  Якщо підсумувати, то через два місяці роботи впроголодь, Сашко отримав 430 євро, з яких біля двухсот євро проїсть поки отримає наступну зарплату. Якщо за наступний місяць і отримає обіцяні 800 євро, не відомо, чи виплатить агенція зарплату за останній відпрацьований місяць. Бо в той час Сашко вже буде дома. З тих 900-1000 євро, що привезе додому, потрібно ще повернути борг. Є багато випадків, коли агенції таким заробічанам не виплачують зарплату за останній місяць. І якщо ті 500 євро, що залишились у Сашка після повернення боргу, поділити на три місяці, що він відпрацював закордоном ( у випадку невиплати за останній місяць) , то виходить приблизно 166 євро на місяць. Навіть з виплатою за останній місяць, сума не перевищить 350-370 євро середньомісячної зарплати. І це в кращому випадку. А Якщо врахувати, що найближчі 90 днів ви не зможете поїхати в жодну карїну Шенгенського простору і вдома у вас роботи також не має, постає питання: "Чи воно того варте?!" Просто порахуйте ваш середньомісячний дохід за ці півроку. Є звісно винятки... Це коли натрапите на хороше кадрове агентство та хорошого роботодавця, з можливістю заробляти 1000-1200 євро на місяць. В такому випадку не страшно побути три місяці вдома, а потім знову три місяці попрацювати. Щоб щось реально заробити, доцільнішою є піврічна сезонна віза, або двохрічна робоча. В першому випадку можна працювати шість мсяців на сезонних роботах, в другому випадку оформлюється тимчасове проживання з метою працевлаштування.

  Щоб не потрапити в халепу і зробити правильний вибір відносно роботи закордоном, скористайтесь нашими консультаціями. Ціни - більш ніж демократичні, та в додаток наш досвід. Не повторюйте помилки людей, які до нас звернулись тільки тоді, як вже потрапили в халепу.