Скільки ж можна чекати на візу!

05.07.2017 16:14

 

 Якщо ви зараз читаєте цю статтю, скоріш за все ви вже перевернули весь інтернет з ніг на голову, в пошуках відповіді на свї питання. Якщо відразу потрапили на цю статтю – я вас хочу поздоровити. Ви зекономили багато свого часу.

  Отже, вами рухає одна єдина проблема: ви подали документи на візу для оформлення Робочої карти, або будь яку довгострокову візу, але вже більше 3-4 місяців (можливо і більше) немає жодної відповіді. Дзвінки та електронні листи в Консульство не дають някого результату. В інтернеті та на тематичних форумах, багато розрізненої інформації, до того ж часто застарілої. Що робити в такому випадку?!

  На справді, можливостей не так багато. Відразу хочу звернути увагу, що в консульство звертатись з подібними питаннями не варто. Там взагалі не в курсі, що відбувається з вашими документами. Причина одна: після прийому документів, консульство відправляє їх в Чехію, в Департамент Міграційної поліції Міністерства Ввнутрішніх справ Чеської республіки. Там вашим документам присвоюють відповідний номер. І саме це відомство приймає рішення відносно видачі візи. Інша погана новина – МВС Чехії, також не надає жодної інформації про перебіг розгляду вашої заяви. Нижче я наведу два конкретні кроки і в яких випадках їх слід використовувати. Але, перш за все хочу звернути увагу, що  згідно § 169 п.1 Адміністративного Порядку, термін розгляду заяв на видачу візи, складає 60-90 днів.

 1. Якщо протягом 60 днів, з дня подачі документів в Консульство, ви не отримали жодного листа, ні з Консульства, ні з Міністерства Внутрішніх справ Чехії, настійливо рекомендую відправити до МВС запит, на отримання номеру вашої справи. Що це дає? Знючи цей номер, є можливість відслідковувати його появу на офіційному порталі  Міністерства, в списках затверджених заяв на видачу візи. Ці списки оновлюються щопонеділка.

  2. У випадку, якщо ваша заява розглядаєься більше ніж 120 днів і на протязі цього часу, ви не отримували листа від МВС про призупинення розгляду і необхідність усунення виявлених недоліків, раджу писати офіційне звернення до керівництва Департаменту Міграційної поліції. Звернення повинно бути на чеській мові з посиланням на ваш номер справи (див. п.1.) та відповідні параграфи чеського законодавства. На це звернення зобов'язані відреагувати до 30 днів. В мене були випадки, коли клієнти боялись відсилати офіційне звернення, боячись спрвокувати відмову. Звернення не може бути законною підставою для відмови у видачі візи. Якщо приходить відмова, в ній вказуються причини і дається 15 днів на оскарження.

  Якщо після подачі документів в консульство вам прийшов лист з повідомленням про призупинення розгляду вашої заяви на отримання візи, по причині:

1)    виявлених недоліків в документах;

2)    відсутності деяких документів;

3)    необхідність донести додаткові документи;

слід мати на увазі, що на усунення недоліків дається термін 30 днів. І що важливо, термін розгляду вашої заяви, в такому випадку, продовжується, після усунення недоліків, на такий самий термін, який пройшов з моменту подачі документів і до моменту отримання листа. Тобто, в два рази довше. І перш ніж відправляти офіційний запит, слід врахувати цей факт.

  Ще одна неприємність, яка може мати місце після всього вище сказанного – це виклик на додаткову співбесіду. Процедура досить неприємна, і що саме важливе – саме від того, як ви пройдете співбесіду, буде залежати, отримаєте візу, чи ні. До співбесіди слід ретельно підготуватись. Вона ведеться під протокол, який в кінці ви повинні підписати. І ви вже не зможете відмовитись від того, що сказали. Якщо потрібна допомога в підготовці до співбесіди, контактуйте нас.

  Я не стверджую, що не можливо самостійно працевлаштуватись в Чехії, але людину, яка робить це впреше, може чекати багато несподіванок. Інколи, один дрібний нюанс, може звести нанівець всі зусилля і потрачені на це кошти. Навіть безкоштовна консультація, може вам дати багато корисної інформації. Чому б вам цим не скористатись?

Офіційне звернення до Міністерства Внутрішніх справ Чеської республіки.