Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Увага! Це стосується документів для подачі в консульство.

06.03.2016 13:37

 Останнім часом, спостерігається така тенденція: Люди отримують пакет документів від чеського роботодавця, попередньо заплативши за цей пакет гроші, потім платять за реєстрацію в системі Visapoint (сума не мала), приходять в консульство з цим пакетом документів, а документи в них приймати відмовляються. Як результат - втрачені гроші, час і робота. Хоча бувають випадки, коли дають можливість на протязі 30 днів донести відсутні чи не правильно оформлені документи. Але надіятись на це не варто. Бо багато залежить від бажання і настрою праціника консульства, який буде приймати від вас документи. На жаль, в цьому випадку злий жарт може викинути банальний людський фактор. Тому не раджу покладатись на славнозвісне "мабуть пронесе". І це стосується не тільки пакету документів для подачі на робочу карту, а взагалі всіх документів, які подаються в консульство Чехії. Навіть, якщо ви раніше вже подавали документи.

  Які ж основні причини відмови приймати документи на отримання візи? Нижче наведу перелік основних причин. Звісно, він буде не повним, бо вимоги до документів, час від часу змінюються.

  1.Роботодавець чи кадрове агентство надали вам не повний пакет документів.

  Час від часу, в закони вносяться поправки і змінюються вимоги до документів. Не всі мають змогу ці зміни відслідковувати і завчасно на них реагувати. В багатьох випадках роботодавці просто не в курсі, які вимоги до трудового договору при прийомі на роботу іноземця, і які додаткові документи ще потрібно подавати.

  2.В документах від роботодавця вказані недостовірні дані, чи дані, які викликають сумнів.

  Досить рідко, але зустрічаються й такі випадки. Зазвичай, якщо користуватись послугами сумнівних кадрових агентств або посередників. Проблема в тому, що ви не дізнаєтесь про це відразу. Документи у вас приймуть, а повідомлення про відмову ви отримаєте після перевірки всіх даних Міністерством Внутрішніх Справ ЧР. На це може піти від 30 до 90 днів. Крім того, вас можуть викликати на додаткову співбесіду, яка триває десь біля години. В разі відмови в отриманні візи, гроші за пакет документів, реєстрацію в Visapoint і консульський збір вам ніхто не поверне.

  3.Неправильно заповнені заяви-анкети.

  З цією проблемою я зустрічаюсь найчастіше. Більшість просто не знає, як правильно заповнювати ту чи іншу заяву-анкету для отримання певного типу візи, яку саме анкету (чи анкети) заповнити і яку інформацію вказувати. А потім, в останню хвилину перед подачею, платять гроші в кіосках біля консульства чи візового центра, де їм на швидкоруч заповнюють анкети з неточностями і порушеннями, бо основна ціль цих надавачів послуг не якість, а обслужити якомога більше клієнтів. Як приклад, маючи вже досить солідний досвід, в мене на заповнення однієї анкети витрачається, від однієї до півтори години часу (залежить від типу анкети). А зараз порахуйте, якщо анкет більше (на робочу карту - дві анкети, загальною кількістю 11 сторінок до заповнення) і подають двоє (сімейна пара), а ви в черзі тратій(тя), чи ще далі... Прийом документів проводиться тільки з 9:00 до 12:00 київського часу.

  4.В заявах-анкетах вказані недостовірні дані.

  Якщо, ви навіть не навмисно, вкажете в заяві-анкеті недостовірні дані - це може бути основною підставою для відмови у видачі візи.

  5.Ви зареєстровані в системі Visapoint.eu не на той тип візи, який подаєте.

  Таке трапляється в декількох випадках. В першу чергу, якщо на знаєте, який тип візи вибрати при реєстрації в системі Visapoint.eu і просто реєструєтесь навмання. Як не дивно, але таке ще зустрічається. Другий варіант, найчастіше зустрічається при реєстрації на робочу карту. Так, як самостійно зареєструватись на подачу документів на робочу карту зараз неможливо, доводиться користуватись послугами, так званих, реєстраторів. І тут великий ризик натрапити на недобросовісних людей. Коли ви приходите в консульство подавати документи, може виявитись, що ви зареєстровані не на "Довгострокове проживання" а на "Довгострокову візу" (на яку зареєструватись набагато простіше, якщо вистачить терпіння). Документи у вас категорично не приймуть і дуже сумніваюсь, що вам вдасться повернути гроші за реєстрацію. Часто такі горе-реєстратори підкупають ціною, яка буває на половину меншою, ніж в реєстраторів, які дійсно і без обману реєструють.

  6.Ви подаєте документи в консульство чи візовий центр, до якого територіально не прив'язані.

  Трапляються люди, які досить легковажно ставляться до процедури підготовки і подачі документів в консульство. Нехтують елементарними способами отримати хоча б базову інформацію, яка міститься на сайтах консульства Чеської республіки і візоаих центрів. Принаймі, ви повинні знати, до якого консульства чи візового центру територіально прив'язані за своєю пропискою. Приймати документи не "в вашому" консульстві чи візовому центрі вам категорично відмовлять.

  Підсумовуючи все вище сказане, хочу звернути вашу увагу. До підготовки пакету документів, для подачі в консульство, варто віднестись дуже відповідально. Виходячи з немалого власного досвіду і практики, ми можемо забезпечити вам:

  1. Перевірку документів від чеського роботодавця, чи навчального закладу, на відповідність всім вимогам.
  2. Перевірку чеських фірм на фіктивність.
  3. Заповнення анкет чеською мовою.
  4. Нотаріально завірений переклад всіх необхідних документів на чеську мову.
  5. Консультацію і допомогу по підготовці документів на возз'єднання родини.
  6. Пудготовку по  процедурі подачі документів в консульство чи візовий центр, на предмет знання змісту документів від чеської сторони.
  7. Оформлення спонсорського листа та довідок чеською мовою (за виключенням перекладів які вимагають апостилізацію, або переклад судового перекладача на території Чехії).
  8. Підготовку до співбесіди, якщо вона буде вам додатково призначена.
  9. Консультацію по процедрі підготовки і подачі документів в консульство.

  Для замовлення послуг можна скористатись конактами  або формами замовлень, які знаходятся на відповідних сторінках сайту. З цінами на послуги можна ознайомитись тут.

  Можу з повною відповідальністю запевнити, що до документів, які ми допоможемо вам підготувати, ні з боку працівників консульства, ні з боку МВС ЧР питань не буде. І ви особисто, будете почувати себе на багато впевненіше, при розмові з працівниками консульства, а це великий крок до успішного результату в отриманні візи.

—————

Назад