Як не платити за вакансію і самостійно працевлаштуватись в Чехії.

31.07.2018 09:47

Як не платити за вакансію і самостійно працевлаштуватись в Чехії.

   Попит  створює пропозиції. А зараз, на працевлаштування в Чехії, дуже великий попит з боку громадян України і не тільки. Цим часто користуються, як окремі особи, так і всякого роду агенції та посередницькі фірми. Місцеві об'яви на кожному кроці, а про інтернет взагалі мовчу. Не буду стверджувати, що всі вони шахраї. Є фірми з хорошою репутацією. Але нажаль, таких не так вже й багато. Створити сторінку в соцмережі під псевдонімом, чи навіть сайт, справа декількох годин, а то й хвилин. Навіть, якщо й пишуть, що вакансія безкоштовна, готуйтесь викласти чималі гроші за пакет документів.
   Насправді, знайти роботодавця та отримати необхідний пакет документів, можна самостійно і практично безкоштовно. У більшості людей, в зв'язку з цим, виникає безліч питань і починається пошук відповідей в інтернеті. Якщо ви читаєте цей блог - вам це добре знайомо. Як і те, що інформації в інтернеті безмежно багато, і вона досить суперечлива, або просто застаріла і вже не актуальна. Цей факт якраз і став причиною створення нашої консалтингової агенції Consultservis.cz. Я не буду віднімати ваш дорогоцінний час і нижче коротко і покроково розповім, як самостійно знайти роботу в Чехії і пройти весь процес працевлаштування.
   Перше, що необхідно зробити - це скласти своє резюме, та перекласти на чеську мову. Не залежно від того, чи будете працювати, як фахівець, чи некваліфікованй робітник на підприємстві.
   Далі потрібно зайнятись пошуком вакансії. І в зв'язку з цим, відразу хочу пояснити один дуже суттєвий момент. Працевлаштування можливе, виключно на вакансії, які опубліковані на офіційному порталі Міністерства праці та соціальної політики Чеської республки www.mpsv.cz  в спеціальному розділі для іноземців. Можна шукати і там де не для іноземців, але в цьому випадку, якщо роботодавець погодиться вас працевлаштувати, він повинен узгодити свої дії з департаментом праці, що на певний час продовжить процес працевлаштування. Доброю новиною для вас буде те, що на порталі можна вибрати українську або англійську мови. Для пошуку вакансії достатньо вибрати посаду і вказати "Шукати у всіх регіонах", або вибрати якийсь певний регіон. В кожній з пропозицій, виданих результатом пошуку, буде вказано посада, розмір заробітної плати, вимоги щодо освіти і додаткові вимоги роботодавця до кандидата. Що важливо - адреса, імейл та телефон роботодавця. На електонну пошту, вказану у вакансії, можна відіслати своє резюме з супровідним листом. В разі, якщо не впевнені у своїх силах, можете звенутись до нас з окремим питанням, або оплатити пакет послуг, який вам більш підходить і отримати кваліфіковану допомогу протягом всього процесу, від пошуку вакансії - до оформлення на роботу.  Тут виникає питання: як же відносно безкоштовного працевлаштування? Дозвольте пояснити. Ми не торгуємо вакансіями і не робимо документи для отримання роботи. Але як консалтингова та рекламна агенція, яка офіційно зареєстрована в реєстрі підприємців, ми сплачуємо податки та аренду приміщення і наш робочий час також чогось вартий та відповідає рівню наданих послуг.
   В разі, якщо один з роботодавців відгукнеться на ваш лист і виявить зацікавленість, звертаєтесь до нього з проханням, щоб він вислав вам поштою (ні в якому разі не ел. пштою) попередній трудовий договір та договір про надання житла. Це є основні документи для оформлення робочої карти чи навіть короткострокової робочої, чи сезонної візи. В разі, якщо роботодавець не надає житло, процес стає трохи складнішим. Існує чимало фірм, які вигтовляють фіктивні договори про надання житла. Інколи така схема спрацьовує. Та варто взяти до уваги, що кожен роботодавець і кожне житло, яке вказане в заяві на отримання робочої карти, ретельно перевіряються працівниками міграційної поліції і складаєтья протокол результату перевірки. Тому раджу поставитись до цього питання відповідально. Якщо ви власник біометричного паспорту, можете особисто поїхати до роботодавця по документи, заодно ознайомитись з майбутнім робочим місцем, та на місці вирішити питання з арендою житла. Для того, щоб ви розуміли, процес отримання візи, для оформлення робочої карти, займає від 60 днів до 7-8 місяців (бувають випадки, що й довше) і немає важелів для пришвидшення, чи будь якого впливу на поцес розгляду. Є спосіб юридичного впливу, але залежить від багатьох факторів.
   Якщо етап отримання трудового договору та договору про забезпечення житлом успішно пройдено, перед тим, як рухатись далі, варто вияснити, чи може майбутній роботодавець прийняти участь у програмі "Режим Україна", для спрощеної процедури подачі документів в консульство Чеської республіки. Якщо роботодавець з цим не мав справу, ми допоможемо. По суті, це питання варто вирішувати на початку спілкування з роботодавцем. Бо в разі, якщо він не може прийняти участь в цьому проекті, вам варто продовжити пошуки роботодавця. Наразі склалась дуже складна ситуація з реєстрацією в консульство на подачу документів, для заявників поза проектом "Ураїна". Для того, щоб роботодавець міг прийняти участь у програмі спрощеного працевлаштування, він має відповідати декільком вимогам:
  1. Існувати більше двох років.
  2. Кількість працівників у фірмі - не менше 10.
  3. Не мати заборгованостей по внескам у фонди соціального та медичного страхування.
  4. Не мати невиконаних зобов'язань по сплаті податків.
   При умові, що ви знайшли роботодавця, який може прийняти участь в проекті і маєте від нього потрібний пакет документів, варто зайнятись підготовкою повного пакету документів, для подачі в консульство Чехії. Перелік документів, які входять в цей пакет варіюється від вимог роботодавця та вашої вакансії. Але є перелік документі, які є обов'язковими  (на російській мові). Нотаріально завірений переклад документів ми можемо вам забезпечити.
   Скористайтесь можливістю першої безкоштовної консультації, щоб зважити можливості співпраці з нами. Звертайтесь на eduard.laslo@consultservis.com, або перейдіть в Стіл замовлень (можна вибрати в меню, або натиснувши на конверт внизу сторінки).
   Хотілось би ще трохи зупинитись на перевагах, які дає придбання пакету послуг, а не оплата окремих послуг. Оплачувати послугу, яка актуальна для вас саме зараз, варто у випадку, якщо ви уже, будь маєте всі необхідні документи, але є ще деякі не вирішені питання і потрібна допомога. Або ви вже подали документи в консульство і в процесі розгляду виникли складнощі. Якщо ви на початку шляху пошуку роботи, варто оплатити один з пакетів послуг і отримувати гарантовану допомогу протягом всього часу оформення документів. Це в рази дешевше і на багато ефективніше, ніж оплата окремих послуг. До того ж, якщо ми ведемо клієнта з самого початку, можемо майже 100% гарантувати отримання візи. Я розумію, що "майже" і "100%" це різні речі. Маючи вже чималий досвід в цій справі, досягли майже нульовий процент відмов у отриманні віз для своїх клієнтів. Але працівники консульства Чеської республіки, та співробітники МВС Чехії, інколи вміють досить неприємно здивувати нелогічними та дивними рішеннями, прикриваючи цим свою халатність або бездіяльність. Таке трапляється досить рідко, але трапляється. В більшості випадків, ми знаходили рішення.Та все ж було декілька випадків, коли виправити ситуацію було не можливо. Хоча в цьому нема ні нашої вини, ні вини клієнта, ми готові повернути повну вартість пакету послуг на вимогу клієнта.
 
   

.