Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Як підтвердити свою кваліфікацію в Чехії?

30.07.2015 12:33

  Підтвердження вашої кваліфікації потрібне в двох випадках:

 • Ви влаштовуєтесь на роботу, як найманий висококваліфікований працівник.
 • Ви хочете оформити статус підприємця, як фізична  або юридична особа.

  Ця процедура вимагається урядом Чехії, щоб відповідний іноземний фахівець довів, що його рівень кваліфікації відповідає нормам і вимогам, встановленим для проведення відповідної діяльностті на територ Чехії.

  На даний момент визначено 334 види діяльності, для яких вимагається підтвердження каліфікації і професійної придатності. Дані за посиланням доступні в версіях на чеській та англійській мовах. Якщо ви не зовсім впевнені, чи підпадає ваша спеціальність під цю процедуру, можете проконсультуватись у нас.

  Для підтвердження вашої кваліфікації, потрібно звернутись до відповідного регулюючого органу в залежності від вашої спеціальності. Наприклад, ви адвокат і хочете займатись адвокатською практикою на території Чехії, а освіту отримали в Україні і там же ж практикували. Ця дяльність на території Чеської республіки регулюється законом № 85/1996 Sb., o advokacii, § 5c. В першу чергу вам потрібно звернутись у спілку адвокатів з заповненою заявою про визнання вашої кваліфікації. Формуляр можна отримати на місці подання або самостійно скачати, роздукувати чистий бланк і заповнити. В заяві потрібно вказати:

 •  Ім'я та прізвище
 • Дату народження
 • Адресу для доручення поштових повідомлень (бажано, щоб співпадала з адресою фактичного проживання)
 • Вказати діяльність, якою хочете займатись ( з підтверджуючими документами)
 • Вказати форму діяльності: приватній підприємець (фіз/юр. особа), найманий фахівець

  До заяви необхідно додати:

 • Документ, який підтверджує вашу особу і громадянство
 • Документ, який підтверджує вашу кваліфікацію (диплом чи сертифікат)
 • Інші документи, які вимагаються в залежності від виду діяльності (медична довідка, довідка про відсутність судимості, довідка про відсутність арешту на ваше майно і так далі...)
 • Квітанція оплати судового збору в розмірі 2000 чеських крон

Під поняттям документи, які підтверджують вашу кваліфікацію, мається на увазі диплом про вищу освіту з копією і перекладом закріпленим апостилем, а також перкладений чеською мовою документ, який вказує, де і як довго ви працювали за даним фахом. Це може бути нотаріально завірений переклад виписки з трудової книжки.

   Після подання до відповідного органу всіх необхідних документів, згідно закону  § 24 odst. 5,вам повинні підтвердити кваліфікацію, або відмовити в підтвердженні не пізніше 60 днів від моменту подачі заяви. В окремих, складних випадках, термін розгляду може продовжитись до 90 днів. У випадку відмови у підтвердженні вашої фаховості, можна подавати апелляцію, не пізніше 15 днів від винесення рішення.

  Якщо ви хочете проводити свою діяльність, як приватний підприємець (živnostnik), то після отримання підтвердження кваліфікації, вам потрібно звернутись в Містерство промисловості і торгівлі для оформлення статусу приватного підприємця.

  Окремо хочеться наголосити, що без належного рівня знання мови, ви не зможете працювати, як висококваліфікований фахівець.

   Список відповідних державних органів і спілок куди потрібно звертатись для підтвердження кваліфікації, в залежності від спеціальності і фаху, можна знайти на сторінці "Корисно інформація".

  

 

 

                    

—————

Назад