Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Як знайти роботу в Чехії?

07.07.2015 09:36

З чого починати.

   На фоні тотального безробіття в нашій країні, багато хто задумується про можливості пошуку роботи закордоном.      Розглядаються різні варіанти, в залежності від того, що в даному випадку є приоритетом. Для когось, більше значення має можливість виїхати чим скоріш і з мінімальними витратами. Тут мається на увазі, строк від початку оформлення візи і до можливості виїхати - максимум один місяць. За звичай, це сезонні, або тимчасові роботи по короткостроковій візі терміном до 90 днів. В більшості випадків - це робота в Польші. Трохи менш популярні - Італія, Фінляндія.

   Для декого, важливим є довгострокові стабільні трудові відносини, не дивлячись на те, що процедура отримання візи,  займає від 3 до 6 місяців, а в деяких випадках і довше. І витрати на оформлення документів досить високі. Але це не зупиняє тих, хто хоче працювати в більш розвинених країнах Євросоюзу і істотно більше заробляти. При високій цілеспрямованості і наявності достатніх коштів, не так багато наших краян їдуть працювати до Великобританії, Німеччини, Норвегії. Про те більшість вибирають знову ж Польшу, Чехію, Італію, Іспанію.

   На даний час, Чехія і Польша, користуються найбільшою популярністю. Не такий великий мовний бар'єр, ліберальні закони, можливість тривалого легального працевлаштування і не поганого, по нашим міркам, заробітку. Якщо Польша, вже перенасичена трудовими мігрантами з України і це спричиняє зниження середнього заробітку, то Чеська сторона намагається регулювати свій ринок трудових мігрантів, які прибувають з країн не членів Євросоюзу. І як наслідок, в Чехії заробіток дешо вищий і більш стабільний ніж в Полші.

   І все ж таки, з чого починати? 

   Найпростіший варіант, це рекомендація друзів, чи знайомих, які вже працюють. В цьому випадку ризик найменший. А він, як відомо, завжди присутній при спробі знайти роботу закордоном. Можна також скористатись послугами кадрових, чи рекрутингових агенств. Їх зараз стає все більше, зважаючи на попит. Але тут треба бути дуже обережним. Особливо, якщо просять великі суми на перед. Серед таких фірм, трапляються шахрайські контори. Ніхто не стверджує, що рекрутингові агентства, повинні надавати свої послуги безкоштовно, але вони повинні надати достатньо гарантій добросовістного виконання своїх обов'язків. Як перевірити таку фірму, я думаю в цій статті описувати немеє потреби. Інша річ, якщо роботу шукати через чеські кадрові агентства, або взагалі через інтернет, находячись в Україні. В цьому випадку потрібно перевіряти, як кадрове агентство, так і фірму де вам пропонують роботу. Як це зробити, можна дізнатись з відео.

   Найоптимальніший варіант для роботи в Чехії, отримання робочої карти. При заключенні договору, ви можете легально працювати до двох років, з можливість подальшого продовження строку дії карти без виїзду з території Чехії. Для того, щоб отримати трудовий договір і договір на проживання, потрібно відіслати представнику, який буде це все вирішувати від вашого імені на території Чехії, довіренність з нотаріально завіреним перекладом. Частину документів на подачу в консульство, потрібно оформити самостійно. Які документи потрібні для отримання робочої карти описується у короткому відео. Необхідні чисті бланки анкет можна скачати в розділі Документи для скачування. Відеоінструкції по заповненню заяв-анкет знаходяться на каналі Youtube

   Подати документи в консульство можливо тільки після реєстраціі на прийом в системі Visapoint. Якщо у вам не вдається самостійно зареєструватись на прийом в консульство, можете залишити заявку і ми вам допоможемо.

—————

Назад