Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Якщо ви медик і хочете працювати в Чехії...

14.03.2016 13:33

  На даний час, в інтернеті можна знайти багато публікацій про велику нехватку лікарів в Чехії. І що чехи запрошують на роботу лікарів з інших країн, в тому числі й з України. Для багатьох - це сигнал діяти. Але тут прослідковується досить дивний парадокс. 

  Так, дійсно в Чехії великий дефіцит медпрацівників. Починаючи з медсестер і закінчуючи висококваліфікованими лікарями вузьких спеціалізацій. Дефіцит виник із-за відтоку чеських медиків за кордон, де заробіток на багато вищий в порівнянні з тою ж Чехією. І чеські медичні заклади, почали запрошувати на роботу іноземців. Більшість іноземного персоналу складають словаки. Зараз в чеських лікарнях працює, десь близько 2000 словаків. Для них мова не є проблемою і словацькі дипломи визнють в Чехії. Інша справа з представниками, які не є громадянами ЄС. Не дивлячись на те, що проблема недостачі медперсоналу в Чехії досить загострена, і вирішити її можна тільки з допомогою залучення працівників з, так званих, третіх країн, чеська влада вкрай ускладнила процедуру доступу на ринок праці, для інозеців не громадян ЄС.

  Звісно нас цікавить Україна. І картина тут така. Навіть, якщо ви знайшли клініку, чи будь який інший медичний заклад, якой готовий надати вам роботу, і більше того... Ви зібрали весь пакет необхідних документів і отримали візу - це ще тільки початок шляху, який дуже мало кому вдається подолати. По перше, ваш диплом потрібно нострифікувати, тобто його повинно визнати Міністерство Охорони Здоров'я ЧР. По друге, ви можете працювати легально тільки в сертифікованій клініці. По третє, вам потрібно здати усні і письмові екзамени на чеській мові, а це є одна з головних проблем. Так, знання чеської мови на рівні В2! І останнє (а може й ні), ваш терммін перебування, обмежений тривалістю трудового договору, який є дійсним максимум 2 роки з можливістю продовження ще на 2 роки.

  Ідеальний варіант - це отримати вищу медичну освіту в Чехії і отримати європейський диплом. Тоді перед вами буде відкрита не тільки Чехія. Але це більше підходить для молоді. Для більш старшого покоління лікарів, які не дивлячись на досить солідну практику і досвід роботи, адаптуватись в нових умовах досить складно. Досвід досвідом, але в Чехії вимагається вже інший рівень знань і знання технологій, які в нас ще не так розповсюджені. До того ж, елементарне ведення паціента по компютерній базі, вимагає знову ж таки знання мови, як чехи кажуть "словом та письмом" і добре володіння компютером, який в наших медичних закладах зустрінеш не так часто (я не маю на увазі приватні клініки).

  Ця стаття писалась не для того, щоб відрадити лікарів від бажання поїхати працювати в Чехію. Головне, добре зважити свої можливості, і фінансові в тому числі. Шлях до омріяної роботи дуже не простий і досить довгий. Від першого контакту з роботодавцем до момменту, коли ви зможете приїхати в Чехію і зможете приступити до роботи, пройде в кращому випадку, не менше 4-5 місяців (часто набагато довше). Далі, адаптація в новому середовищі, вивчення мови і здача екзаменів. Це все потребує чималих внутрішніх ресерсів і психічної стійкості, терпіння і витримки. Мало кому дають працювати на рівні своєї кваліфікації. Багато хто, навіть пройшовши більшу частину цього шляху, просто розчаровується і опускає руки. 

  Якщо все ж таки наважились, першим ділом, підшукайте піходящого роботодавця і нострифікуйте диплом. Серйозно займіться вивченням чеської мови. Далі, збір і підготовка пакету документів до подачі в консульство, на отримання візи з метою працевлаштування. Я кщо будуть питання - завжди можете звернутись

—————

Назад