Консультації по працевлаштуванню в Чехії та з візових питань


Зміни в законі Чеської республіки про перебування іноземців.

09.12.2015 15:41

   З 18.12.2015 вступають в дію зміни в законі про перебування іноземців на території Чеської республіки. Короткий перелік змін на чеській мові можна подивитись  тут.

Повна версія закону із актуалізованими змінами (на чеській мові).

   Основні зміни, які стосуються подачі документів на робочу карту, у разі, якщо консульство вимагає медичну довідку, то подається не довідка про відсутність інфекційних захворювань, а довідка про проведення конкретних профілактичних заходів проти інфекційних захворювань. Тобто подається карта проведених профілактичних протиінфекційних щеплень (doklad   potvrzující   splnění   požadavků   opatření   před   zavlečením   infekčního onemocnění)  з нотаріально завіреним перекладом на чеську мову.

   Якщо у власника робочої карти зміниться роботодавець чи посада, то він повинен в термін від 120 днів, але не пізніше 30 днів  до закінчення дії робочої карти, подати заяву на дозвіл проведення змін. Заява буде розглянута одночасно з заявою на продовження дії робочої карти. Це не стосується випадків, коли термін трудового договору менший від терміну дії робочої карти.

  Ще одна зміна стосується відмови у видачі або продовженні дії робочої карти. В разі, якщо Уряд праці ЧР, або один з відділів УП ЧР вважає неможливим видачу або продовження дії вашої робочої карти, в зв'язку з ситуацією на ринку праці, така відмова вступає в дію, на слідуючий день після її оголошення. Це рішення не підлягає опротестуванню і на нього не передбачено строки подання апелляції.

   Але, якщо термін дії візи, з терміном перебування більше 90 днів, або дозволу на довгострокове проживання сплине раніше, ніж ви отримали дозвіл на продовження перебування, не дивлячись на те, що ви своечасно подали заяву у відведений термін (не пізніше 30 днів), віза вважається дійсною і ваше перебування на території легальним до моменту отримання рішення по вашій заяві.

  У випадку, якщо ви, законно перебуваючи на територвй Чеської республіки, захочете зайнятись підприємницькою діяльністю, ви можете подати заяву про зміну мети перебування, якщо перебуваєте на території Чехії більше ніж 2 роки. Не варто плутати поняття "довготривале проживання з метою підприємницької діяльності" і " довгострокова віза з метою підприємництва", так як довгострокова віза з метою підприємництва, відкривається виключно після подачі заяви і пакету всіх необхідних документів у консульство ЧР на території України, і максимально на 1 рік.

   Ще одна зміна стосується подачі виписки з банку, про наявність і рух коштів на рахунку (Vypis z bankovního účtu), або довідки про доходи (зарплату) з місця роботи (Doklad o příjmu). При подачі таких довідок, на вимогу консульства, ви повинні надати заяву про звільнення фінансової установи від обов'язку нерозголошувати ваші конфіденційні дані (Рrohlášení o zproštění povinnosti mlčenlivosti), для  перевірки відповідними органами дійсного стану вашого рахунку.

   Перелік змін значно ширший, і по кожному окремому питанню можлива платна консультація, на якій вам будуть детально розяснені всі положення по питанню, що вас цікавить.

   

   

—————

Назад