Якщо розгляд вашої заяви на отримання Робочої карти затягнувся більше, як на 150 днів ( при умові, що ви не отримували листа про призупинення розгляду) - негайно звертайтесь до нас!

  Згідно закону, термін розгляду заяв на отримання робочої карти 60 днів, у більш складних випадках - 90 днів. Якщо цей термін перевищено - не гайте часу!

проблеми з розглядом заяви на отримання візи 

^

^

^

=============================================

3  При подачі документів в консульстві, після сплати консульського збору в розмірі 37-40 євро (залежить від курсу крони до євро), ви отримаєте квитанцію з корінцем, на якому буде вказаний ваш реєстраційний номер (Referenční číslo), яке має вигляд хххх/2017 або хххх/17 (прохання - не плутати з порядковвим номером квитанції!). За цим номером, ви зареєстровані в консульстві і на нього будуть посилатись, якщо буде призначена співбесіда в консульстві. Також цей корінець з номером потрібно буде пред'явити при отриманні візи. Після подачі в консульство, ваші документи будуть відправлені на розгляд в Міністерство Внутрішніх Справ ЧР в Чехію, де їм також присвоять відповідний номер. На цей номер буде посилатись МВС ЧР при розгляді справи і саме цей номер з МВС ЧР висвітиться в списках заяв, підтверджених для видачі візи .

 Якщо подавали документи по режиму "Україна" через візовий центр, то реєстраційний номер (Referenční číslo) має інший формат (приклад: LVIV/101018/0011/01). Саме його і вказуєте.

  Для отримання номеру вашої справи, необхідно вислати до Міністерства Внутрішніх Справ Чеської республіки лист-запит на чеській мові. Зразок наведено нижче. Скопіюйте текст і вставте свої дані там де текст виділено. Це стосується таких пунктів, як ім'я та прізвище, дата народження, консульство (Львів чи Київ), дата подачі, номер з корінця квитанції (referenční číslo), дата відправки запиту і підпис.

------------------------------

  Dobry den.
 Moje jméno (вказати ім'я та прізвище). Nar.:25.12.1975. Státní příslušnost: Ukrajina.

  V Zastupitelskem Úřadě ČR  v Kyjeve, dne 18.07.2017, byla mnou podána  řádné viplnena žádost o Vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem převzetí Zaměstnaneckej karty, veděna pod spisovným znakem (referenční číslo) 6995/17.
  Je mi známo že MV ne informuje o stavu řízeni žádosti.
  Prosím oznámit jednací číslo mé žádosti o Zaměstnaneckou kartu.
  Děkuji.

                                                         S pozdravem, Marat
3.01.21018
-----------------------------------------------------
Цей лист відсилається на pobyty@mvcr.cz
 
 
 
 
 

 Якщо справа уже на розгляді, ви отримаєте протягом декількох годин відповідь, з номером, який цій справі присвоєний в даному відомстві. Він буде виглядати так: ОАМХХХХ/ZM-2018. Де:

  •   ОАМ - департамент біженців і міграції
  •   ХХХХ - чотири - шестизначний номер вашої справи 
  •   ZM - робоча карта (zamestnanecka karta)
  •   2018 - рік реєстрації

   Ви зможете відслідковувати, коли цей номер з'явиться в списках на порталі МВС. Списки оновлюються один раз на тиждень. Зазвичай, це на 2-3 тижні швидше, ніж вас повідомить консульство. В цих списках не відображаються номери справ, які ще знаходяться на розгляді, або які отримали негативну відповідь. Через декілька днів, після того, як ви побачили номер своєї справи в списках, можна зателефонувати в консульство і поцікавитись, чи доставили вашу візу. Список має вигляд таблиці Microsoft Excel, яку потрібно скачати. Для швидкого пошуку скористайтесь гарячими клавішами Ctrl+F, і у віконці, яке з'явиться введіть свій номер.

   Запит до МВС Чехії варто робити, не раніше, як через 6-7 тижнів, після подачі документів. Стандартний термін отримання візи для оформлення робочої карти, згідно § 169 п.1 Адміністративного Порядку -  60-90 днів, якщо не була призначена співбесіда (в реальності від 45 днів до 3-4 місяців) . Офіційний лист-запит повинен бути на чеській мові. Запити на інших мовах, в МВС не розглядаються. 

  Часто бувають випадки, коли номеру в списках немає, але приходить запрошення на вклейку візи. Система досить не досконала.

 

PS. Роз'яснення.

 Номер, який вказаний на корінці квитанції отриманого при оплаті консульського збору, не співпадає з номером, під яким зареєстрована ваша заява в Міністерстві Внутрішніх Справ ЧР, так як це різні відомства. Консульство відноситься до Міністерства Іноземних Справ. І відслідковування розгляду заяви в Міністерстві Внутрішніх Справ по номеру зареєстрованому в Міністерстві Іноземних Справ є, м'яко кажучи, безпідставним.

Якщо термін розгляду вашої заяви на отримання візи перевищив :

  • віза для оформлення робочої карти - 120 днів (законний термін розгляду 60-90 днів);
  • довгострокова віза з метою возз'єднання родини - 150 днів (законний термін розгляду 90-120 днів);
  • віза для оформлення довгострокового проживання з метою возз'єднання родини - 300 днів (законний термін розгляду 270 днів)

рекомендуємо відправити до МВС Чеської республіки письмове звернення з вимогою розібратись в ситуації. Звернення повинно бути написане чеською мовою, з посиланням на відповідні статті законодавства. Це єдина дієва можливість вплинути на процес отримання візи, в разі затягування розгляду. Якщо у вас назріла така необхідність - звертайтесь до нас. Для написання звернення, ви повинні знати свій номер, під яким зареєстрована ваша справа в МВС Чехії (див. вище).