Питання та відповіді

Я не знайшов відповіді на своє питання на вашому сайті. Де ще можна пошукати?

Своє питання можете задати на нашому  форумі, або пошукати відповідь на сайті Консульства ЧР. Якщо з певних причин у вас немає часу займатись пошуком та збором інформації, рекомендуємо замовити платну консультацію.

 

 

 

 

Як довго чекати на відповідь, після подачі документів по режиму Україна?

З моменту подачі документів по режиму Україна, і до отримання запрошення на вклейку візи, проходить від 45 днів до 6-7 місяців. Не має запоруки того, якщо 20 чоловік подадуть документи в один день, до одного й того ж роботодавця, що запрошення отримають в одинаковий відрізок часу. Різниця може бути в декілька місяців. На жаль, такою є дійсність. На перебіг розгляду (тобто прискорення), не може вплинути ні заявник, ні роботодавець.

Чи можна отримати інформацію з бази SIS, і яку саме?

      

Кожен громадянин, будь якої країни, має право отримати інформацію з бази SIS, яка його безпосередньо стосується. Що стосується Чехії, звернення пишеться на чеській, або англійській мові на спеціальному бланку. Якщо потрібна допомога - звертайтесь.

   Ви можете отримати таку інформацію:

 1. Нявність ваших особистих даних в базі.
 2. Про які саме дані йде мова.
 3. Коли і з якою метою вони були внесені.
 4. Який орган вніс дані в базу.

   Видалення інформації з бази SIS можливе тільки, якщо інформація не відповідає дійсності, або термін дії заборонних санкцій вже закінчився, чи санкції були накладені з порушенням закону. Розгляд заяви може тривати до 60 днів.

Візові збори.

В консульстві Чеської республіки, при подачі заяви на отримання візи, сплачується консульський збір. Тарифи залежать від типу візи, та деяких додаткових умов, становлених міжнародною угодою, між Україною, та Чеською республікою. Нижче наведені основні тарифи.

Тип візи Вартість в  €
1 Віза до 90 днів типу А, С 35,00
2 Віза до 90 днів типу А,С експрес 70,00
3 Віза більше 90 днів типу D ~90,00 (2500,- Kč)
4 Дозвіл на довгострокове проживання ~40,00  (500,- Kč)

 

Як зараз можна подати документи в консульство?

 Довгострокові візи і перебування (за винятком робочих карт)

Заявки необхідно надсилати виключно на спеціальну e-mail адресу visa_lviv@mzv.cz, завжди по понеділках від 10:00.

Як повинна виглядати заявка:

- тема листа повинна містити актуальний унікальний буквенно-цифровий код, який завжди буде розміщений на веб-сайті консульства по понеділках вранці і буде дійсний тільки протягом поточного тижня;

- у тексті e-mailу слід вказати наступну інформацію:

 • Ім'я та прізвище заявника (латинкою, точно як у закордонному паспорті)
 • Дата народження заявника
 • Номер закордонного паспорта заявника
 • Мета довгострокової візи або довгострокового проживання
 • Контактні дані заявника (телефон та e-mail)

до e-mailу заявник мусить приєднати додатки у форматі pdf:

 • скан-копію сторінки закордонного паспорта з даними (особисті дані і фотографія);
 • скан-копію документу, що підтверджує мету перебування у Чехії.

Зразок e-mail – заявки (DOC, 30 KB)

Як подати документи на Робочу карту?

Код, який потрібно використовувати у випадку реєстрації через спеціально створену e-mail адресу, та номер телефону для телефонної реєстрації для подачі заяви на робочу карту поза урядовою програмою "Режим Україна".

 1. Заявники на отримання довгострокових віз та проживання у ЧР (окрім робочих карт):
  • реєструються за e-mailом visa_lviv@mzv.cz;
  • для цього типу реєстрації потрібно у темі електронного листа написати актуальний буквенно-цифровий код, який дійсний протягом одного тижня і оновлюються щопонеділка о 10:00 українського часу (тобто о 9:00 чеського часу). E-mail повідомлення, надіслані перед 10:00 українського часу (тобто 9:00 чеського часу) не будуть братися до уваги і будуть вилучені.
  • буквенно-цифровий код, дійсний протягом тижня з 4. 6. 2018 до 10. 6. 2018 року: PPNG4QKN
 2. Заявники на робочі карти, які не підпадають під "Режим Україна":

реєструються за e-mailом zamkarta_lvov@mzv.cz. Для цього типу реєстрації потрібно у темі електронного листа написати актуальний буквенно-цифровий код, який дійсний протягом цілого одного місяця і оновлюються щовівторка останнього повного тижня попереднього місяця на наступний місяць;

Чи існує можливість легально працювати в Чехії з польською візою?

Така можливість існує, якщо виконано ряд певних умов. Є три варіанти.

1. Офіційне відрядження від польської фірми для виконання робіт на території Чехії. Такий варіант можливий, якщо чеська фірма заключає письмовий договір з польською фірмою на виконання сервісних, чи монтажних робіт. Робітники повинні бути офіційно працевлаштовані в польській фірмі (підприємстві). Слід мати на увазі, що в цьому випадку, відряджений робітник не може виконувати роботу, яку виконують робітники фірми, куди його відрядили.

2. Тимчасове призначення, для виконання робіт від польської кадрової агенції у юридчної або фізичної особи-підприємця (фірми) на території Чеської республіки, на основі заключеного письмового договору. Такий варіант можливий тільки в тому випадку, якщо польська кадрова агенція отримала офіційний дозвіл (ліцензію) від Уряду праці Чеської республіки і всі вакансії зареєстровані в цьому уряді. Наявність вакансій можна перевірити на офіційному порталі Міністерства праці та соціальної політики. Якщо агенція не може вам таку ліцензію показати, слід остерігатись. У випадку, якщо  поліція впіймає вас на роботі - наслідки будуть досить неприємні.

3. Переміщення працівників в межах однієї фірми (підприємства). Якщо підприємство має свої філії в Чехії, Польщі або Україні,то може тимчасово відправити працівника на роботу в Чехію, без формлення Робочої карти по, так званій, Карті працівника в межах підприємства.

Слід зазначити, що все вище сказане, не має жодного відношення до, так званої, легалізації польських віз. Такого поняття в законодавстві Чехії взагалі не існує. Легальне працевлаштування іноземців на території Чехії, регулюється законами 326/1999 "Про перебування іноземців на території Чеської республіки", 436/2004 "Закон про працевлаштування" з останніми поправками від липня 2017 року та  "Трудовий закон" 262/2006. І як всім відомо - не знання законів, не звільняє від відповідальності.

Що таке "Легалізація польської візи в Чехії"?

  Інтернет зараз переповнений об'явами про працевлаштування в Чехії по польських візах і про, так звану, "легалізацію польських віз".

  Ні в одному законі, і ні в одній поправці до законів Чеської республіки, не передбачено легалізацію польських, чи будь яких інших віз. При перевірці іноземців, які працюють в Чехії, іміграційна (чужинська) поліція керується виключно законом 326/1999 "Про перебування іноземців на території Чеської республіки", І поправками до цього закону, які вступилили в силу 18.12.2016, та 17.07.2017. Єдине, що поліція приймає до уваги - це працівники, які знаходятьс у відрядженні, для тимчасової роботи (максимум 180 днів) на території Чехії від польської фірми, згідно §98 літера к), закону 435/2004 Про працевлаштування.

  По суті, легалізація - це тіньова схема підкупу поліції, щоб ті не звертали увагу на нелегальних робітників. В разі перевірки, з такими робітниками обходяться, як з нелегалами. З усіма витікаючими наслідками. Надіятись на захист з боку роботодавця, в цьому випадку, марно. І ні один юрист вам не допоможе. Робота в Чехії з польською візою - це гра в російську рулетку... Кому, як поталанить. Для любителів гострих відчуттів, можу навіть рекомендувати. В мене були клаєнти, які пережили полювання на нелегалів з допомогою службових собак.

 

Що робити у випадку, якщо термін розгляду заяви на отримання Робочої карти, перевищує законом встановлений максимум в 90 днів?

  На жаль, останнім часом, досить часто виникає ситуація, коли розгляд Вашої заяви на отримання візи для оформлення Робочої карти, перевищує законом встановлені 90 днів. Не рідко розгляд триває більше півроку.

  Телефонувати в Консульство не має сенсу, так як ваша справа розглядається в Міністерстві внутрішніх справ Чехії, яке не інформує про перебіг розгляду. Єдине, що ви можете звідти отримати - це номер, який присвоєний вашій справі. Як його отримати, описано тут.

  Єдина можливість вплинути на МВС Чехії, при перевищенні терміну розгляду, і яке рекомендоване самим МВС ЧР - написати письмове звернення і відправити його поштою керівництву МВС. Звернення повинно бути обгрунтоване посиланням на відповдні статті закону, які порушує відповідний департамент міграційної поліції, і написане чеською мовою. Таке зверненняя слід посилати в таких випадках:

 1. З моменту подачі документів в Консульство Чеської республіки, пройшло більше 90 днів. На практиці, це слід робити після 150 днів.
 2. На протязі трьох місяців з моменту подачі, ви не отримували письмових повідомлень про призупинення розгляду і усунення виявлених недоліків.
 3. Ви вже робили запит до МВС Чехії на отримання номера вашої справи і отримали відповідь з номером.

   Якщо потрібна допомога з вирішенням цього питання - звертайтесь.

Чи можливо прослідкувати, на якій стадії знаходиться розгляд вашої заяви на отримання робочої карти?

   Досить часто буває така ситуація, що розгляд вашої заяви на отримання довгострокової візи, або робочої карти, затягується більше, ніж на два місяці. І звісно, що ви починаєте нервувати. Сам хід розгляду прослідкувати неможливо і Міністерство Внутрішніх Справ Чеської республіки і тим більше консульство ніяку інформацію не дає.

   Але існує один спосіб, як дізнатись результат розгляду набагато раніше, ніж ви отримаєте сповіщення з консульства по пошті. Для цього потрібно зробити офіційний запит до МВС ЧР, щоб вам повідомили номер справи. Відповідь приходить на слідуючий робочий день. Далі вам потрібно кожен тиждень передивлятись списки затверджених заяв, шукаючи свій номер. Ці списки публікуються на офіційному сайті Міністерства Внутрішініх Справ Чеської республіки і оновлюються раз на тиждень. Запит потрібно робити чеською мовою, інакше запит розглянутий не буде. 

Дізнайтесь більш детально, як можна це зробити.

Що потрібно знати, щоб успішно пройти співбесіду в консульстві?

    Для багатьох проходження співбесіди в консульстві, подія досить стресова. Того краще заздалегідь підготуватись. Список з найпоширенніших питань, ви зможете отримати тут  

    Почну з самого початку.

    Запрошення на співбесіду (Pohovor), ви отримаєте поштою, приблизно за 3-6 тижнів до призначенної дати співбесіди. По приходу до консульства вам потрібно попередити охоронця, що у вас призначена на таку то годину співбесіда. Краще не запізнюватись! Це може стати причиною, так само, як і не явка, для скасування візи. Якщо ви, по об'єктивним причинам, на відведений час не можете явитись на співбесіду, вам слід про це заздалегідь повідомити консульство, зателефонувавши за номером вказаному в листі. На співбесіду з собою потрібно брати тільки лист-запрошення і закордонний паспорт. Консульство надає свого перекладача, якщо ви не володієте чеською мовою. Але можна користуватись послугами сторонього перекладача, головне, щоб він був кваліфікованим.

     Метою проведення співбесіди, є:

                 - з'ясування робітниками консульства, мети вашої поїздки в Чехію (будемо розглядати працевлаштування);

                 - на скільки ви обізнані в тому, чим будете займатись на роботі;

                 - з'ясувати, чи співпадаюь дані, які вказані вами в заявах-анкетах з усними відповідями;

                 - на скільки ви знайомі з обсягом кожного з документів, які подавали в консульство;

                 - яка доля вашої участі в оформленні документів;

                 - чи зможете ви адаптуватись в чужій для вас країні і виконувати функції, які на вас будуть покладені.

    Виходячи з вище вказанного, перед тим, як подавати документи в консульство, раджу добре вивчити їх обсяг. А краще, зробити для себе копії всіх документів, щоб в разі необхідності, можна було їх переглянути. Адресу фірми працедавця і адресу місця проживання в Чехії, можна виписати собі з "Договору про працевлаштування" і "Договору про надання житла" і тримати, як шпаргалку, посилаючись, що вам важко запам'ятати текст на чеській мові. Більше ніяких "шпаргалок", бо на цьому ваша співбесіда може закінчитись.

   Працівник консульства може декілка разів задавати одні і тіж питання на протязі співбесіди, але в різних формах, порівнюючи відповіді. Якщо ви будете говорити неправду, або щось приховувати - ви легко заплутаєтесь. Тому уважно слідкуйте за тим, яку інформацію надаєте. Співбесіда ведеться під протокол. В кінці спвбесіди, вам дадуть прочитати його обсяг і кожну сторінку (в разі, якщо там все вірно) ви повинні завірити своїм підписом. Після цього протокол буде перекладено на чеську мову і дипломатичноюю поштою відправлено в Міністерство Внутрішніх Справ Чехії.

    Після ознайомлення, з питаннями, в разі, якщо на деякі з них ви не можете відповісти (чи сумніваєтесь в правильності), звертайтесь до свого роботодавця або до нас через зворотній зв'язок.

   Для того, щоб ви краще могли підготуватись до співбесіди, рекомендую переглянути відео.

Чи існує інший спосіб попасти в консульство Чехії, крім реєстрації в системі Візапоінт?

  Система Візапоінт з 31 жовтня 2017 року припинила існування.

Чи можливо заздалегідь перевірити фірму в Чехії, яка пропонує працевлаштування?

Звісно, така можливість існує.

Для цього потрібно перейти за посиланням і в пошукову стрічку сайту ввести назву фірми. Якщо фірма існує, система видасть всі дані про цю фірму. Більш докладно, як користувацись цим сервісом, можна дізнатись переглянувши відео .

Чого не слід говорити на співбесіді в консульстві.

   В першу чергу, не радив би говорити неправду. Працівники консульства хороші психологи з великим досвідом. До тогож сама співбесіда побудована так, що вам по декілька разів задають одне і теж питання, але в різній формі і з різним підтекстом, а потім ще уточнюють в ході співбесіди порівнюючи відповіді. Якщо говорите неправду - легко заплутаєтесь. І не слід забувати, що співбесіда ведеться під протокол, який вам необхідно підписати в кінці співбесіди.

 Якщо в чомусь не впенені, краще кажіть, що не знаєте. Але й цим зловживати не слід, щоб не склалося враження, що ви взагалі не розумієте куди й для чого ви їдете і не знаєте що будете там робити. Бо в такому випадку ймовірність, що вам відмовлять дуже велика. Ще б не радив казати, що у вас є бажання залишитись в Чехії назавжди, навіть якщо це і так, а також ділитись інформацією. що у вас там є родичі з громадянством ЄС (якщо вони там дійсно є). Якщо родичі у вас там дійсно проживають, вам бажано пересвідчитись, чи не вказували вони ваші дані в своїх анкетах. Якщо вони вас згадували, тоді краще не заперечувати наявність родичів в ЄС, бо вся інформація прискіпливо перевіряється. 

Виходячи з цого, ще одна порада: зробіть для себе копії всіх документів, особливо анкет. Поясню для чого. Через деякий час вам прийдеться або повторно подавати документи на візу, або продовжувати існуючу візу чи робочу карту і всі анкетні дані повинні співпадати до букви, щоб уникнути непорозумінь та проблем з боку Міністерства Внутрішніх Справ Чехії. Саме там приймається рішення, що до вашого перебування на території Чехії.

   Щоб підготуватись до співбесіди, пропоную список  з 45 питань, які найчастіше задають на співбесіді.

Як самостійно знайти роботу в Чехії?

Не скажу, що цей процес простий, але неможливого тут нічого немає. 

Пропоную вам безкоштовну інструкцію, де досить докладно описано, як знайти роботу в Чехії, находячись в Україні з мінімальними коштами. Якщо цікаво - тисніть СЮДИ!

Переглянути актуальні вакансії, список яких оновлюється щодня, можна тут.

Якщо є багато питань, на які не можете самостійно знайти відповідь, варто скористатись можливістю безкоштовно отримати консультацію.

Які документи потрібні на Робочу карту?

Перелік документів, для подачі в консульство на Робочу карту можна завантажити в форматі PDF за цим посиланням.

Це перелік обов'язкових документів. Але консульство може додатково вимагати пред'явлення довідки про відсутність інфекційних захворювань та документів, які підтверджують рівень вашої кваліфікації, в разі, якщо вас наймають, як кваліфікованого фахівця. Довідка і копія сертифіката повинні бути з нотарально завіреним перекладом на чеську мову. В окремих випадках вимагається нострифікація сертифікату чи диплома. 

При отриманні візи, ви повинні пред'явити страховий поліс з платіжним документом підтверджуючим його проплату. Страховий поліс повинен бути оформлений на строк з дати отримання візи по дату початку дії  договору Державного Медицинського страхування в Чеській республіці (дата фактичного прийому на роботу).

Ось перелік сертифікованих страхових компаній, в яких можна оформити страховий   поліс.  

Де можна зробити переклад документів на чеську мову?

При подачі документів в Чешське консульство, всі документи, які є не на чешській мові, потрібно подавати з нотаріально завіреним перекладом. Ви маєте можливість на сайті замовити нотаріально завірений переклад. Переклад виконується протягом 1-3 робочих днів, без врахування часу пересилки документів Новою поштою. Тобто перекласти документи можна, не залежно від того, в якій частині України ви проживаєте. Всі переклади виконуються сертифікованими перекладачами і завіряються нотаріусом.

Як правильно заповнити анкети-заяви на довгострокову візу та на Робочу карту?

Для того, щоб правильно заповнити анкети-заяви на довгострокоау візу і на Робочу карту, рекомендую скористатись відео інструкціями. Для безкоштовного доступу до відео, відпрате  заявку , і на електронну пошту отримаєте пряме посилання.

Чисті бланки анкет-заяв можна завантажити в форматі PDF:

       - Довгострокова віза (анкета)

       - Робоча карта (анкета)

Роздрукувати і заповнити відповідно відеоінструкцій.

Які документи потрібні для отримання студентської візи?

 • Закордонний паспорт
 • Кипія закордонного паспорта
 • Внутрішній паспорт, або нотаріально завірений переклад на чеську свідоцтва про народження
 • Фото 3,5х4,5   3 шт.
 • Заповнена заява-анкети на довгострокову візу
 • Договір про надання житла
 • Підтвердження про наявність місця в гуртожитку
 • Підтвердження з навчального закладу
 • Виписка з банку про наявність коштів на рахунку ~2000 євро на 6 місяців (для учнів і студентів, які не досягли 18 років, половина сумми), з можливістю користуватись цим рахунком в Чехії (наявність міжнародної платіжної карти)
 • Довідка про не судимість, не старіша, як 90 днів на момент подачі в консульство (для студентів молодших 15 років, не вимагається)

   Заяву-анкету на довгострокову візу можна скачати тут

 

Де можна ознайомитись з офіційною інформацією Міністерства Внутрішніх Справ Чехії?

З актуальною інформацією і новинами Міністерства Внутрішніх Справ Чеської республіки, на російській мові, можна ознайомитись за посиланням: https://www.mvcr.cz. Якщо, по якимось причинам, посилання не спрацює, введіть адресу в рядок пошуку і далі виберіть "informace pro cizince". На сторінці, що відкриється виберіть російську мову.

Яке мінімальне фінансове забезпечення потрібне для проживання в Чехії?

З 1.01.2015 за рішенням влади Чеської республіки №327/2014, змінено нормативи розміру мінімального фінансофого забезпечення для перебування на теритрії країни:

 • 7623 чеських крон (~280 євро) на місяць одна особа
 • 10957 чк (~405 євро) на місяць дві особи в родині
 • 14903 чк (~550 євро) на місяць три особи в родині
 • 18674 чк (~690 євро) на місяць чотири особи в родині

Як правильно заповнити анкету на візу?

Вичерпна  і детальна інструкція наведена на офіційній сторінці консульства Чеської республіки у Києві.

Через скільки тижнів можна отримати чеську робочу візу? І що робити, якщо заява розглядаєтся більше 90 днів?

  Чеські робочі візи є двох типів:

 • Короткострокова робоча віза, яка видається на термін не більше 90 днів;
 • Довгострокова робоча віза натерміном більше 90 днів, макимально на два роки, або так звана Робоча карта.

  У першому випадку на підготовку документів з чеської сторони виходить 40-60 днів. Розгляд заяви на видачу візи, після подачі документів у консульство, займає 10-14 днів.

  На довгострокову робочу візу, підготока документів чеською стороною також 40-60 днів, а от розгляд заяви на видачу візи, займає 60-90 днів, якщо не буде призначена співбесіда. У разі, якщо вам призначать співбесіду, а це, як правило може відбутись через 60-90 днів після подачі документів, тоді вашу заяву будуть розглядати, ще 60-90 днів, на підставі отримання нових даних.  Отже максимальний строк розгляду заяви 180 днів з моменту подачі. 

  Міністерство Внутрішніх Справ Чеської республіки, може призупинии розгляд вашої справи і вимагати додати ще якісь документи, чи довідки. Поки ви ці документи МВС ЧР не отримає, відлік часу припиняється до моменту надання необхідних документів. В такому випадку максимальний термін розгляду вашої заяви може перевищити терміін 180 днів.

  На практиці термін розгляду докуметів на Робочу карту, може тривати від двох до семи-восьми місяців, а в поодиноких випадах до одного року. Що є порушенням § 169 п.1 Адміністративного Порядку з боку чеських установ, якщо термін розгляду зави перевищує 90 днів і до вас не було ніяких письмових звернень з боку Міністерства Внутрішніх Справ Чеської республіки, про призупинення розгляду для усунення виявлених недоліків.

  Якщо протягом 120 днів МВС Чехії чи МЗС (Консульство) не надало вам жодної інформації про стан розгляду вашої заяви, рекомендується відправити в упраління МВС Чехії письмове звернення. Якщо в цьому питанні потрібна допомога, можете до нас звернутись, написавши на consultservis.cz@gmail.com з поміткою "Письмове звернення до МВС ЧР". Для складення звернення, нам необхідні від вас такі дані:

 1. Ім'я та прізвище (латинікою, як в закордонному паспорті).
 2. Дата народження.
 3. В якому консульстві відбулась подача документів.
 4. Дата подачі документів в консульство.
 5. Необхідно знати номер своєї справи (ОАМххххх/ZM-2017) під яким вона розглядається в МВС Чехії. Якщо у вас цього номера немає, потрібно попередньо зробити запит для отримання номеру вашої справи.

  Вартість письмового звернення - 10 євро, з запитом на отримання номера справи - 15 євро.

Яка форма медичної довідки потрібна для виїзду закордон?

Останнім часом, медична довідка при подачі документів на отримання візи, не вимагається. За винятком, якщо ви будете працювати в закладах харчування, або ваша діяльність пов'язана з виготовленням харчових продуктів. В такому випадку, вам потрібна буде медична довідка форми 082/о, оотримана в меддичному закладі України. Медична довідка повинна бути з нотаріально завіреним перекладом на чеську мову. Для перкладу, разом з довідкою необхідно додати ксерокопію закордонного паспорта, щоб ім'я і прізвище були вказані при перкладі точно, як в закордрнному паспорті.

Хочеться наголосити! 

При оформленні медичних довідок, а по суті це стосується всіх документів, які підлягають перекладу, вимагайте, щоб всі печаті і текст були чіткими і розбірливими... Перекладається повністю документ і текст на штампах і печатках також. Чим більше в перекладі буде заміток, що "текст не читабельний", тим менша вірогідність, що даний документ буде розглянутий в держустановах Чехії.

Де можна дізнатись розклад руху поїздів і автобусів по території Чехії?

Якщо ви плануєте поїздку до Чеської республіки, може виникнути ситуація, що до місця призначення немає прямого міжнародного сполучення, і далі вам потрібно добиратись внутрішнім міжміським транспортом. Подивитись розклад руху залізнодорожного траспорту і автобусів можна на сайті jizdnirady.idnes.cz, Вам потрібно знати звідки і куди ви хочете їхати і як воно приблизно пишеться на чеській мові. Далі коротка інструкція в картинках.

 

 

Який тип реєстрації в системі Візапоінт потрібно обирати при записі на візу з метою навчання?

Якщо ви хочете отримати візу з метою навчання, при реєстрації в системі Візапоінт обираєте пункт "довгострокова віза" або "довгострокове проживання". Повна інформаця є на офіційному сайті консульства ЧР.

З 1 листопада 2017 року система Visapoint.eu більше не функціонує!

Які довідки про відсутність судимості в яких випадках подаються до консульства ЧР?

Багато хто, замовляючи довідку про відсутність судимості на території України, не знає яку саме замовити. 

Так от... Якщи ви подаєте документи на короткострокову візу терміном до 90 днів, не залежн від того, це туристична Шенгенська віза чи короткострокова робоча, вам потрібна довідка на оформлення візи для виїзду за кордон.

Якщо, ви подаєте в консульство пакет документів, для отримання робочої карти, в такому випадку вам потрібна довідка для надання в установи іноземних держав.

Ці довідки надаються в консульство, чи візові центри (у випадку короткострокових віз) з нотаріально завіреним перекладом на чеську мову. Замовити такий переклад ви можете на сторінці "Переклад документів" або зателефонувавши за одним з номерів, які знайдете на сторінці "Контакти".

 

Де в Чехії нострифікувати диплом медпрацівника?

Медицинські дипломи нострифікують в Празі через Міністерство освіти або  в Карловому університеті. 

Можна звертатись з цим питанням безпосередньо до Яни Кострбалової з Карлового університету, тел. +420 224 491 262, яка безпосередньо цим займається.

Більш детально про нострифікацію, отримання медичної освіти і працевлаштевання медиків в Чехії, можете прочитати в статті

Яка вартість консульського збору при подачі документів на візу?

Консульський збір сплачується в євро в касі консульської установи. Розмір залежить від курсу по відношенню чеської крони до євро, на день сплати, так як зафіксований в кронах і становить 1000 Kč-,. Для визначення розміру консульського збору можна скористатись онлайн калькулятором валют, в боковій колонці розділу "Новини" . В калькуляторі завжди актуальний курс валют на день обчислення і оновлюється в автоматичному режимі.

Молодь. віком до 26 років, звільняється від сплати консульського збору.

Сплата консульського збору...

   При подачі документів на отримання візи, потрібно сплатити консульський збір в касі консульства. Перше, що вам потрібно пам'ятати - в разі відмови у видачі візи, консульський збір не повертаеться.

   Розмір консульського збору, при подачі заяв на короткострокові візи всіх типів та довгострокові візи з метою працевлаштування, становить 1000 чеських крон, але сплачується в євро по дійсному курсу, і становить приблизно 36-37 євро.

   На типи довгострокових віз з метою вз'єднання сім'ї, підприємницької діяльності та з метою "інше" розмір консульського збору становить еквівалент 2500 чеських крон, тобто приблизно 92 євро (в залежності від курсу крони до євро).

   Заявники на отримання візи з метою навчання, звільняються від сплати консульського збору.

   Від сплати консульського збору звільняються громадяни України віком до 6 років при оформленні всіх типів віз. Також громадяни України, які подали заяву на отримання короткострокової Шенгенської візи і не досягли віку 26 років.

   Консульський збір сплачується тільки в євро. Приймаються монети номіналом 1 і 2 євро. Євроценти (дрібні монети) в касі консульства не приймають. Бажано мати при собі необхідну суму без решти.

Зображено: 1 - 30 з 43
1 | 2 >>

Опитування

На скільки корисна для вас ця інформація?

Дуже корисна. (270)
85%

Мало інформації. (28)
9%

Нічого нового нема. (18)
6%

Загальна кількість голосiв 316

Оцінка роботи сайту