Для багатьох проходження співбесіди в консульстві, подія досить стресова. Того краще заздалегідь підготуватись. Список з найпоширенніших питань, ви зможете отримати тут
Почну з самого початку.
Запрошення на співбесіду (Pohovor), ви отримаєте поштою, приблизно за 3-6 тижнів до призначенної дати співбесіди. По приходу до консульства вам потрібно попередити охоронця, що у вас призначена на таку то годину співбесіда. Краще не запізнюватись! Це може стати причиною, так само, як і не явка, для скасування візи. Якщо ви, по об'єктивним причинам, на відведений час не можете явитись на співбесіду, вам слід про це заздалегідь повідомити консульство, зателефонувавши за номером вказаному в листі. На співбесіду з собою потрібно брати тільки лист-запрошення і закордонний паспорт. Консульство надає свого перекладача, якщо ви не володієте чеською мовою. Але можна користуватись послугами сторонього перекладача, головне, щоб він був кваліфікованим.
Метою проведення співбесіди, є:
- з'ясування робітниками консульства, мети вашої поїздки в Чехію (будемо розглядати працевлаштування);
- на скільки ви обізнані в тому, чим будете займатись на роботі;
- з'ясувати, чи співпадаюь дані, які вказані вами в заявах-анкетах з усними відповідями;
- на скільки ви знайомі з обсягом кожного з документів, які подавали в консульство;
- яка доля вашої участі в оформленні документів;
- чи зможете ви адаптуватись в чужій для вас країні і виконувати функції, які на вас будуть покладені.
Виходячи з вище вказанного, перед тим, як подавати документи в консульство, раджу добре вивчити їх обсяг. А краще, зробити для себе копії всіх документів, щоб в разі необхідності, можна було їх переглянути. Адресу фірми працедавця і адресу місця проживання в Чехії, можна виписати собі з "Договору про працевлаштування" і "Договору про надання житла" і тримати, як шпаргалку, посилаючись, що вам важко запам'ятати текст на чеській мові. Більше ніяких "шпаргалок", бо на цьому ваша співбесіда може закінчитись.
Працівник консульства може декілка разів задавати одні і тіж питання на протязі співбесіди, але в різних формах, порівнюючи відповіді. Якщо ви будете говорити неправду, або щось приховувати - ви легко заплутаєтесь. Тому уважно слідкуйте за тим, яку інформацію надаєте. Співбесіда ведеться під протокол. В кінці спвбесіди, вам дадуть прочитати його обсяг і кожну сторінку (в разі, якщо там все вірно) ви повинні завірити своїм підписом. Після цього протокол буде перекладено на чеську мову і дипломатичноюю поштою відправлено в Міністерство Внутрішніх Справ Чехії.
Після ознайомлення, з питаннями, в разі, якщо на деякі з них ви не можете відповісти (чи сумніваєтесь в правильності), звертайтесь до свого роботодавця або до нас через зворотній зв'язок.
Для того, щоб ви краще могли підготуватись до співбесіди, рекомендую переглянути відео.